Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.02.2011, 00:46   #18
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja nie używałem nigdy takiego wynalazku ale skojarzenia mam dokładnie takie jak dabal napisał. Obawiam się ze po zalaniu może wystąpić efekt jak po zalaniu syntetyka do silnika który jeździł na mineralnym. Syntetyk ma lepsze właściwości płuczące i w najlepszym wypadku rozszczelni się wszystko co tylko może a w najgorszym zadka któryś kanał olejowy....
Co do zbawczej funkcji? W niektórych przypadkach jak np hydrauliczny napinacz może to coś pomóc ale pytanie czy chodziło o wypłukanie czy zamiast oleju tam już jakaś maź była i poprostu się rozcieńczyła po zalaniu tego do stanu podobnego do oleju. Może po zalaniu innego oleju bez płukania byłby taki sam efekt. Ja wiem jedno nie zaleje czegoś takiego nigdy.
Podobnie jak z uszczelniaczami do chłodnic w proszku lub płynie. Muszę przyznać że w części przypadków gdy jest niewielka dziurka w miejscu które nie pracuje wraz ze zmianą ciśnienia to działa ale ja raz kupiłem motocykl do roboty. Po zwaleniu głowicy ukazał mi się widok co najmniej dziwny. Wokół cylindrów tam gdzie jest płaszcz wodny wszystko było zapchane białym proszkiem w 75%. Aż się dziwiłem że tam chłodzenie było. Płyn przepływał tylko małymi kanalikami przy samej głowicy. Z trudem to wydłubałem za pomocą śrubokręta. Okazało się że gość miał dziurkę w chłodnicy. Dziurka pozostała ale syf do uszczelniania zgromadził się gdzie indziej. Było tam tego tyle że przypuszczam że gość po prostu dosypywał kolejne porcje w nadziei ze się uszczelni a wszystko tam się osadzało.
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem