Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.11.2021, 21:51   #11
Cibor klv
 
Cibor klv's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok/Jaświły/BielskP
Posty: 1,892
Motocykl: LC 4
Cibor klv jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 13 godz 9 min 35 s
Domyślnie

Spróbuj tego K&Na zastąpić oryginalnym filtrem. K&N przepuszcza więcej powietrza, co zubaża mieszankę. Przelotowy wydech też. Ale to też zależy często od roczników. Dawniej mniej brano do głowy emisję spalin, więc zakładano większe dysze i skład mieszanki były w miarę bogate, nowsze miały coraz mniejsze dysze i składy były bardziej ubogie. Jak zmieniłem wydech na przelot w RD 03 to nic w zasadzie się nie działo. jak zmieniłem wydech na przelot w Transalpie z 98 roku walił w wydech, czkał i ewidentnie stracił ciąg w dolnym zakresie obrotów. Wróciłem do seryjnego wydechu wszystko jak ręką odjął. W starszych Afrykach gaźniki często są nie do wyregulowania, z racji na ich zużycie, łapie gdzieś lewe powietrze prawdopodobnie na osiach przepustnic i żadne regulacje nic nie dadzą. W RD 04 miałem wydech Laser , i przy zamknięciu gazy waliła w wydech niemiłosiernie. Kompletny serwis gaźników , plus próby ustawienia nie dawały efektów. Gaźnik sam nie dostosuje się do zmienionych warunków, a tym jest zmiana filtra i wydechu. Wtrysk w pewnym stopniu tak. W Twoim motocyklu albo masz już zużyte gaźniki, albo gaźnik potrzebuje zmiany dysz. Ale nikt dokładnie Ci nie powie na jakie. ..bo zazwyczaj dobiera się to metodą prób i błędów. Najprościej powrócić do serii, zrobić kompletny serwis gaźników. Jeśli problem nie zniknie...olać i jeździć dalej. I tak nowych gaźnników do Afryki nie kupisz, bo używek nie ma , a nówki kosztują fortunę.
__________________

Cibor klv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem