Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.11.2019, 15:46   #16
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

VW t4, t5 z napędem na 4 (serio potrzebujesz?) nie jest aż tak trudno, ale ceny absurdalne i jakbym miał, to bym wyłożył. Zdarzają się okazje - Mirmil chyba kupił, swego czasu Lupus. Ja bym brał mutivana - wcale to nie takie duże. W obrysie duże Volvo - więc nie będziesz się meczył w mieście za bardzo w porównaniu innych kolubryn tu wymienanych.

XC60 - jeździłem nieco jako pasażer. Śliczne, ale... plastikowe okrutnie. Taki fiat w cenie vw. I są niezłe wtopy (chyba do xc60) - np. padające siłowniki tylnej klapy. Tylko oryginał. Koszt ....5k PLN.

Unikanie gazowania Subaru - to mit. Sporo tego jeździ bez problemu. Ale lepiej gazować u ludzi, którzy mają pojęcie o Subaru. Osobiście - nowsze Subaru to straszny badziew - jak xc60. Plastikowe, niewygodne (mówię tu o Foresterze). Boxer diesel - był jeden straszne gówno. Padł mojej kobiecie w trasie tuż po gwarancji. W SUbaru zobacz, czy CVT Ci leży. Dla mnie to porażka.

BMW - nie polecam z powodu kosztów serwisu. Absurdalnie drogie w porównnaiu do Japonii czy Vag.

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 24.11.2019 o 15:52
  Odpowiedź z Cytowaniem