Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.05.2017, 14:14   #6
Osama


Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 5
Motocykl: RD03
Osama jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 21 godz 15 min 22 s
Domyślnie

Użytkownik nie ma prawnego obowiązku wykonywania przeglądów w ASO aby utrzymać gwarancję . Od jakiegoś czasu obowiązują nas przepisy Unijne, które daje możliwość serwisowania np Moto w dowolnym serwisie motocyklowym, pod warunkiem, że procedura jest wykonywana zgodnie z Service Manualem oraz częstotliwością wskazaną przez Hondę . Taki warsztat przybija pieczątkę w miejscu ASO i jest wszystko zgodnie z prawem i nie wiąże się to z utratą gwarancji. Jedyne co to przy roszczeniu gwarancyjnym importer na dany kraj może inaczej spoglądać na pojazd nie serwisowany w ASO. W takim przypadku wkracza rzeczoznawca, celem sprawdzenia czy powodem usterki była wada fabryczna czy też serwis niezgodny z procedurą . Narzucanie przeglądów użytkownikowi np. w ASO honda jest praktyka monopolistyczną za co są duże kary ! Honda może zalecić serwis w ASO ale nie nakazać , bo to jest już niezgodne z obowiązującym prawem . Aby nie być gołosłownym poniżej moje pytanie do Hondy oraz odpowiedź:
''Mam jeszcze pytanie odnośnie serwisu, ponieważ jestem z .... i do najbliższego serwisu mam ponad 200 km , do was ponad 500 . Zastanawiam się czy nie robić tego lokalnie w nieautoryzowanym serwisie. Wiem, że według przepisów prawa tak można bez utraty gwarancji. Ale jak to wygląda w praktyce, czy w przypadku ewentualnego roszczenia gwarancyjnego jest brane pod uwagę to, że motocykl był serwisowany poza ASO ? Oczywiście zakładając, że czynności serwisowe wykonywane były zgodnie z harmonogramem oraz Service Manualem ''

Odpowiedź Honda
''Jeżeli chodzi o serwisowanie motocykla to może Pan serwisować go poza ASO . Sprawa ewentualnych roszczeń gwarancyjnych będzie brała pod uwagę gdzie motocykl był serwisowany. Ważne by nie odbywało się to w „domowych „warunkach lecz w wykwalifikowanym serwisie z wpisem do ks.serwisowej z pieczątką danego serwisu.

Pozdrawiam ''
Osama jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem