Wątek: Żarówka led
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 21.01.2015, 09:47   #8
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Żarówki led H4 : http://allegro.pl/hit-zarowki-led-cree-h1-h7-h4-h1-h3-h11-6000lm-i4956174114.html . Mam stare auto w którym nie mogę zamontować klasycznych żarówek o większej mocy , ponieważ reflektory nie są do takich przystosowane . Alternator ma ograniczoną moc i nie ma możliwości montażu innego/większego oraz brak innych lamp niż oryginał .
Zrobiłem próbę zakładając żarówki H4 i temperatura wypaliła mi środek reflektora , uwaliło diodę prostowniczą na alternatorze . Mając na uwadze cenę żarówek za pięć stów , chciał bym mieć pewność że to działa , ktos miał z tym do czynienia ?
Addi - a co to za auto ? Nie znam się na oświetleniu, sam w Afrze założyłem homologowane halogeny soczewkowe, ponieważ nie chcę mieć kłopotów z przeglądem i policją, że niby oślepiam, ale do rzeczy. W Golfie II miałem taki przypadek. Wymiana żarówek nic nie dawała. Postanowiłem iść inną drogą, wymieniłem wkłady odblaskowe (dało się) i włożyłem żarówki philipsa, które miały efektywną jasność lepszą niż non name. Do tego szkło reflektora wypolerowałem (zewnętrzną stronę, aby nie zniszczyć kierunkowości) pastą - w sposób zbliżony do polerowania nadwozia po finalnym lakierowaniu. Efekt - odczuwalne 50% więcej światła. Może to jest droga... Co do efektywności LED - sądzę, że w nowych sprzętach nie bez powodu je montują.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem