Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29.06.2013, 00:14   #54
barwin.GD
 
barwin.GD's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Gdańsk
Posty: 49
Motocykl: KTM 950 ADV
barwin.GD jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 5 godz 53 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ltd454 Zobacz post
Celowo podałem źródło żeby zainteresowani mogli to sprawdzić. To i jeszcze więcej. Pisząc że to była wojna co masz na myśli ? Z tego co się orientuję to skończyła się w '45 a nie '47, chociaż czytając takie wątki mam wrażenie, że niektórzy jeszcze są na tej wojnie. Wiedziałem, że taki wpis nie przejdzie bez echa, ale daleki jestem od zabierania jakichkolwiek zasług naszym bohaterom, czy ich osądzania. Z drugiej strony nie lubię też, jak się "bohaterów" gloryfikuję i stara zamazać, albo spłycić ich złe czyny. Na co dzień spotykam się z wieloma tego typu dyskusjami w internecie, ale nigdy się w nie nie mieszam, bo szkoda mi nerwów, a tym razem postanowiłem coś napisać. Co do tego że ludzie podziemia nie strzelali dla jaj to ja się zgadam, ale to, że strzelali do cywilów ze względu na ich wyznanie, czy narodowość to niestety fakt, a o tym się milczy i osoby, które próbują o tym mówić od razu są atakowane i traktowane jak wrogowie narodu. Żeby było jasne, to zgadzam się z tym, że AK i inni walczyli o wolną Polskę i wiele im zawdzięczamy, ale nie pozwólmy żeby historia pamiętała tylko te dobre czyny, a pomijała te złe. A żeby nie było, że ja nie patriota czy inny agent, mason, czy biznesmen, to ostatnio jak mi Litwini na zlocie powiedział że "jeszcze Polska nie zginęła ale zginąć musi, co Litwini nie dobili to cholera zdusi" to też trochę z nimi porozmawiał, że oni myślenie to mają jakieś zwichrowane. I jeden musiał uciekać bo skończyły się argumenta.

Moje poparcie w 100 %
czyli jest nas dwóch

Pozdrawiam z Wolnego Miasta Gdańsk
Barwin
barwin.GD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem