Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.03.2019, 10:27   #146
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Nie odbieraj moich wypowiedzi jako przytyki, przykro mi ze tak to odebrałeś, nie miałem takiego zamiaru. Jednak upierasz się przy swoim rozwiązaniu które dostałeś od marketingowcow. Ja jestem inżynierem praktykiem od kilkunastu lat pracuję w branży budowlanej promując niepalne i efektowne energetycznie rozwiązania. Pisze obiektywnie i na podstawie praktyki.
Pewnie bylbym kiepskim nauczycielem bo gadam w krótkich żołnierskich słowach a nie ładnie Marketingowiec ze mnie jak z koziej dupy klarnet.
Podam Ci przykład dwóch domów, mój i kolegi.
Mój ma skomplikowaną bryłę i jest docieplony dobrze ale nie bardzo dobrze. Podłogówkę zrobiłem sam w sposób taki jak opisałem wyżej, około 120 metrów podłogówki. Cała powierzchnia ogrzewana domu to około 145 m2 ale. Czasem ogrzewam tez garaż 26m2 i piwnice około 35m2. Cały roczny koszt gazu do ogrzewania i cieplej wody za 2018 rok to około 3200zl
Dom kolegi - prosta bryła (stodoła) powierzchnia około 120 m2 bardzo dobrze docieplony, podłogówka tez własnoręcznie zrobiona około 90m2 . Roczny rachunek za gaz około 1200zl
W obu przypadkach mamy dobrą sterowalność ogrzewania. Wieczorem i rano mam 22,5 czasem 23 stopnie bo żona lubi ciepło, w nocy 21,5, a w dzień jak jesteśmy w pracy 21-20,5.

Przy Twoim pomyśle na podłogówkę jest to nie do osiągnięcia.
Tyle ode mnie w temacie .
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem