Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16.03.2019, 09:08   #143
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 28 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Jak na razie jedynym co wiem od samego początku i się z tym liczę, że gruba płyta będzie wymagać więcej czasu aby się nagrzać, po osiągnięciu temperatury roboczej wymaga tylko podtrzymywania temperatury. Jak nam ciepło nie ucieka bo mamy szczelny dom to system podtrzymywania owego ciepła będzie działał bardzo rzadko a to oznacza małe rachunki.
Dobrze rozumujesz ale nie do konca Jak już nagrzejesz płytę co potrwa kilka dni to wcale nie oznacza że będziesz tanio podtrzymywał temperaturę płyty, moze jak weżmiesz jakiś plan taryfowy uwzgledniający tansze godziny i wtedy będziesz grzał ale wlasnie najdroższe będzie takie sinusoidalne podgrzewanie masywnej płyty.
To się może sprawdzić przy pompie ciepła która grzeje niskotemperaturowo ale ciągle. Jak pisałem też wcześniej przy paleniu węglem duża bezwładność cieplna tez jest na plus bo jak już nagrzejesz płytę i w nocy wypali sie piec to temperatura w domu spadnie nieznacznie bo masa odda ciepło do budynku i jak rano znowu rozpalisz to będzie ciepło.

Jak nie liczysz kasy to pamietaj że tracisz dużą zaletę sterowalności ogrzewaniem co daje komfort mieszkania.

Poza tematem efektywności energetycznej jest jeszcze temat wykonania takiej płyty z ogrzewaniem.
Montując ogrzewanie wg Twojego rysunku to ekipa musi być bardzo doświadczona w tego typu płytach, żeby nie uszkodzić rurek, przecież te rurki grzewcze są na dole płyty pod zbrojeniem. Na to wylewają i zagęszczają beton, chodząc po tym jest łatwo uszkodzić rurę grzewczą. (jak to póżniej naprawić?) Kolejna trudność do dokładność wypoziomowania i gładkość tej płyty która jest podłogą, bo od niej już kleisz płytki czy kladziesz panele (pewnie i tak trzeba będzie wylać samopoziom)

Zrobisz jak zechcesz to Twoje pieniądze i Twój dom, ale widzę że już marketingowcy Cię przekonali, poproś ich jeszcze niech Ci policzą ile będziesz płacił za prąd do ogrzewania tylko niech się pod tym podpiszą.
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem