Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.01.2018, 10:28   #28
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Futrzak Zobacz post
Czy ty masz w ogóle pojęcie ile waży nowa Afryka a ile Yzf?
Nie nie piszę tu o wadze z instrukcji tylko o podnoszeniu tych motocykli w terenie
Tor zazwyczaj jest nasypany piaskiem gliną i o wyjebke w koleinie przy większej prędkości nie trudno
A Moto trzeba potem podnieść o ile Yzf dźwigasz i jedziesz dalej to za 5 razem przy Afryce ręce Ci odpadną ! I nie pisz żeś taki kozak i że tak nie będzie bo nikt kto używa Afryki w terenie nie uwierzy a super rider nie wpada na takie pomysły wiedząc jak ważna jest waga w terenie.
Porownujesz motocykl przystosowany do jazdy na torze z Afryką która jest turystycznym sprzętem z możliwością jazdy w lekkim offie a nie na torze motocross
Każdy kto tu pisze ma zazwyczaj dwie zabawki i nasrane w głowie pod względem terenowych harców ale nie do tego stopnia by schacharzyc Moto za 50 tys na torze i liczyć na jego mega trwałość jak wyskoczy z muldy i odbije z zeskoku
Nie ma czegoś takiego jak uniwersalne Moto tak jak nie ma idealnej gumy na wszystkie nawierzchnie
Ale jak założysz domuniwersalnej Yzf kufry i przyjedziesz na zlot do Białej stawiam ku....a skrzynkę bimbru bo mi mowę odejmie
Ech, Futrzak, po raz kolejny zaznaczę, wrzuć.na luz. Przejdźmy do faktów. Siedzę w robocie to mogę pociągnąć tę momentami jałową dyskusję.

- bimbru mam pod dostatkiem, dziękuję za ofertę, ale możemy wymienić na coś innego, na przykład skrzynkę wody źródlanej
- YZF 450 jezdziłem 5 lat na torze, poźniej przeszedłem na 250, ale w tym roku wracam do 450, także z całym szacunkiem, wiem ile to waży i to nie z katalogu.
- nie wiem ile NAT waży, ale wiem ile waży stara Afryka. Śmiem być na tyle bezczelny, że mogę się założyć o skrzynkę wody źródlanej, że NAT waży podobnie i feel wagi jest również podobny. Stara Afrykę.podnosiłem kilkadziesiąt, jak nie kikaset razy podczas ostatniej wyprawy, w górach, piachach, błocie, kamieniach i w innym gównie, także też.wiem z doświadczenia ile waży. Ręce mam do dzisiaj, jakoś nie odpadły mimo że lekko nie było, także tu też.wiem ile to waży, i też nie z katalogu. Tym bardziej, że na wyprawie cieżar miała > 270 kg.

Wiem, że nie ma czegoś.na każdy teren, zostawmy dla siebie choć trochę szacunku.
Założyłem, że NAT pojedzie zauważalne lepiej w terenie niż.stara Afryka, z tego co w necie czytam. RD07 jest pancerna, ale jezdziło mi się w terenie tym bardzo słabo, przynajmniej mi. Myślałem, że jak z MX się przesiądę to będę królem bezdroży, a okazało się że jeżdzę jak cipka. W miarę czasu się jakoś przyzwyczaiłem, lecz brakuje mi trochę lepszego zawiasu, smuklejszego zbiornika by móc na przód się przesunać czy na czarne trochę.mocy. Stąd padł pomysł NAT.

Jak pisałem, 450 bez homologacji nie wezmę na albańskie bezdroża, czy tureckie góry.

Co do treningu NAT na torze, cóż, by jechać zadwolająco w średnim terenie, trzeba potrenować w ciężkim, czy ktoś się z tym zgadza czy nie.
Nie ma sensownego motocykla. CRF 500 Rally na rynku przecież nie ma
CRF 250 trochę kusi, ale trochę jednak za mały silnik. A przecież jak człowiek widzi fajny off z dala od domu to chce w niego wjechać i mieć trochę.frajdy. 450 jest lekka, ale w plecak jej nie wezmę. Także pozostaje motocykl 'uniwersalny', który jako tako (lepiej niż stara Afryka) pojedzie w terenie.
Zresztą.rasowa 450 nie nadaje się na dłuższą wyprawę IMHO.

A motocykla idealnego nie szukam, w wątku TYLKO zapytałem o znane problemy/usterki by mieć czarno na białym co trapi dany model.
Nie doszukujcie się nadto.
Idealnego to szukam 450 i tam robię research okrutny bo na poważnie chcę wrócić do MX, a problem jest taki bo nienawidzę pomarańczowych motocykli, a fakty wydają się.być w tym temacie nieubłagane.
W tym wątku pytam o znane mankamenty, o nic więcej.

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 26.01.2018 o 10:35
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem