Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.03.2019, 15:02   #29
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 303
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 17 godz 40 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Ja bym dodał tak prostą rzecz jak pokrowiec na moto jeśli moto parkuje w miejscu jak np. parking podziemny. Przeciętny złodziej wtedy nie wie co jest pod nim i zadaje sobie pytanie czy warto.
Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Podnosi i wie.
Cytat:
Napisał Radarman Zobacz post
Mój pokrowiec Oxforda ma przrlotke na łańcuch więc jestem w stanie zapiąć łańcuch na moto z pokrowcem. Więc nie tak łatwo podnieść pokrowiec. Jest też klamra pod silnikiem.

Wszystko się da zrobić ale to zawsze dodatkowe sekundy dla złodzieja
Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Faktycznie , rozciąć pokrowiec to ok 1 sekundy
Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Wystarczy podnieść tył i już wiesz, co jest pod. Odpinasz klamrę to sekunda. Czyli po trzech widać co pod.
To wszystko prawda. Wiadomo, że jeśli złodziej upatrzy sobie motocykl i jest odpowiednio zmotywowany, to nic go nie powstrzyma. W skrajnej sytuacji sam oddasz mu kluczyki wraz z dowodem rejestracyjnym, kurtką i kaskiem. Ale...

Ja zawsze przykrywam motocykl w obcych miejscach i pokrowiec nigdy nie został przecięty ani nikt nie odpiął paska pośrodku.

Pokrowiec ukrywa motocykl przed wzrokiem ciekawskich. Złodziej nie zauważy go, gdy jest w danym miejscu "przy okazji", może zabezpieczyć też przed amatorami np. kufra czy lusterka.
Zapobiega też np. siadaniu np. przez dzieci i przypadkowemu przewróceniu czy porysowaniu.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem