Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.09.2020, 10:34   #74
Mariusz S
 
Mariusz S's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2020
Miasto: Zakopane
Posty: 78
Motocykl: CRF1000 DCT
Przebieg: Rosnący
Mariusz S jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 5 godz 40 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Galar Zobacz post
Podejdźmy z drugiej strony. Jak przyszły kursant szuka OSK?
Po pierwsze ma być tanio najlepiej na "gruponie" na pół ceny, po drugie siedziba szkoły najlepiej po drugiej stronie ulicy.
Niektórzy starają się szukać opinii w internecie. Nie jest to zły kierunek aczkolwiek znam
szkoły, które mają 5 * a walą taką chałturę, że przykro patrzeć.
Najgorszym sortem do szkolenia są samouki na skuterach i przekonani o swojej zajebistości użytkownicy 125.
A takie opowieści, że jazda na 125 pomaga można włożyć między bajki. Jeżeli już to chyba w utrzymaniu równowagi na motocyklu i ewentualnie wyłączaniu kierunkowskazów.
Owszem pomaga i to znacznie nie wiem kolego jakie były twoje początki ale mi zdecydowanie jazda viaderkiem pomogła i kilka rzeczy nauczyła właśnie m.in utrzymania równowagi , wchodzenia w zakręty , hamowania ogólnie wszystkiego tego co jest niezbędne w przesiadce na moto o większej pojemności tyle w temacie a wyłączanie kierunków to bardzo dobry nabyty nawyk
Przedstawiłem tylko swoje początki od małej maszyny potem prawko i przesiadka na duże moto dalej szlifuje umiejętności za tydzień mam 2 dniowe szkolenie w ADV poziom 1 czerpie wiedze od osób które mają potężne doświadczenie po to by jeździć bezpiecznie i wyrywać z jazdy jak najwięcej przyjemności może to zły kierunek ale mi pasuje krok po kroku wiedza wchodzi pomaga to forum , czytanie waszych relacji z podróży co was spotkało w drodze informacje o moto itd . Dlatego ja uważam że zanim się wsiądzie na duży sprzęt warto pośmigać pierdzi kółkiem , poznać zasady czym jest przeciw skręt , fiksacja wzroku czym się kończy wciśniecie klamki w zakręcie itd itd . Pozdrawiam Mario
Mariusz S jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem