Wątek: BN w weekend
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.08.2020, 15:05   #35
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,783
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 56 min 17 s
Domyślnie

Krótka przejażdżka raczej bliżej ale mimo to nieznane, tylko przeczytane. Pretekstem był fakt nieotrzymania faktury na Orlenie, zachciało mi się skorzystać z aplikacji, po zatankowaniu wczytałem kod kreskowy zobaczyłem info płatność zaakceptowana, podjechałem do kompresora i po sprawdzeniu oraz uzupełnieniu powietrza pojechałem do domu na emeryturę. Jakie było moje zdziwienie gdy zobaczyłem na ekranie telefonu że mam się zgłosić do okienka. Sprawdziłem stan konta gdzie widnieje informacja że zapłacono 178,78 PLN za benzynę, a faktury brak. Napisałem do tych od aplikacji, automat odesłał informację, że będą dokładać wszelkich starań aby sprawę wyjaśnić do 14 dni. Dziś podjechałem motocyklem i po zatankowaniu zrobiłem dokładnie to samo, tym razem ponownie płatność zaakceptowana, ale informacja o generowaniu faktury wyrzuciła błąd. Tym razem pojawiłem się przy kasie myśląc naiwnie że otrzymam obie faktury, nie ma tak dobrze. Najpierw afera że wczoraj odjechałem bez płacenia, później że muszę zapłacić za paliwo w dniu dzisiejszym, czyli po raz drugi, bo na koncie widnieje wypłata środków na rzecz Orlen. Trochę popodnosiliśmy sobie ciśnienie bo pani nie chciała wydać faktury jak nie zapłacę, na szczęście nie chciała zapłaty za wczorajszy dzień bo nie miała paragonu, a ja chcę fakturę. Nie wiem jak sobie poradzą z paragonem na którym nie ma mojego NIP. Podobno szefowa będzie się zastanawiać w poniedziałek co z tym fantem dalej zrobić. Gdy już się wyrwałem z tego miejsca to plan był na podjechanie w rejon mostu na Wiśle w Szczucinie. Jadąc po rosyjskiej stronie nie było opcji aby znaleźć się w miejscu z widokiem, dopiero przejazd przez kordon w granice cesarstwa austro-Węgier udało się znaleźć miejsce w rejonie wodowskazu.

Później wróciłem w granice zaboru rosyjskiego, gdzie wyczytaliśmy już wcześniej że w sąsiedniej wsi Oblekoń, była pierwsza szkoła początkowa w okolicznych wsiach. Mieściła się ona w budynku straży granicznej który funkcjonował do pierwszej wojny światowej. Po przeprowadzeniu dochodzenia wyszło że budynek szkoły istnieje do dzisiaj i dalej pełni funkcję szkoły.

__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem