Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.03.2024, 21:18   #823
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,869
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 7 godz 7 min 22 s
Domyślnie

Specjalnie dla Kolegi Ronin78 podpiąłem się Car Scannerem Pro do Seata Mii EV. Niestety Car Scanner nie ma profilu dla Mii ale ma dla e-Up a to bliźniaki więc mam nadzieje, że odczyty mają jakiś sens (choć nie wszystkie dane jakby sczytuje).

Samochód zawsze ładowany do 100% z ładowarki AC 7kW, szybkich ładowań DC było może z 10. Wiek 2,5 roku, przebieg 34 372 mil (czyli 55 316 km). Ładowany kiedy trzeba, bez oglądania się na stan / SOC baterii:







Wyniki:

Delta napięcia 84 ogniw: 7,6mV
SOH: 30894Wh / 32300Wh = 95,64%

Mam wrażenie, że mit ładowania z 'cegły' jako najlepszego sposobu dla baterii został obalony...

P.S. Mii był dzisiaj na diagnostyce niedziałającego od jakiegoś czasu grzania fotela kierowcy. Wyszło że coś tam z jakimś sterownikiem tego grzania jest nie halo. Część została zamówiona i trzeba będzie się pofatygować do Seata ponownie na wymianę. Przy okazji auto przeszło jakieś sprawdzenie, które pokazało, że klocki z przodu mają 11mm (tył to bębny więc nie widać) więc hamowanie regeneracyjne definitywnie oszczędza hamulce. Oponki też nieźle jak na cieższe i z większym momentem EV po 55k km:

__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem