Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.03.2010, 17:23   #2
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 39 min 35 s
Domyślnie

Doświadczenia dużego nie mam ale podzielę się moimi przemyśleniami w tym temacie

- Przede wszystkim dobrze mieć stronę internetową gdzie będą wszelakie informacje o wyjeździe itp.

- Warto wymyślić coś oryginalnego w kwestii wyjazdu lub choćby chwytliwą nazwę wyjazdu Zawsze ładniej brzmi np. "Tropem Orient Expressu" niż "Wycieczka z Paryża do Stambułu". Lub mieć jakiś motyw przewodni coś a'la rajd katyński.

- Podstawą do szukania sponsorów właściwych jest znalezienie patrona medialnego, który to wspomni o twoim wyjeździe w gazecie/tv i innych. W zamian oczywiście obklejasz motocykl logiem patrona. W zamian oferujesz relację, zdjęcia, wywiady i autografy

- Mając patrona medialnego piszesz/dzwonisz do sponsorów właściwych. Ci na ogół pytają co możesz zaoferować w zamian. Tutaj przydaje się właśnie patronat medialny, dzięki któremu sponsor może liczyć, że jego logo pokaże się w mediach. Wiadomo, ze im więcej patronów medialnych tym lepiej. Oprócz tego logo sponsorów pokazujesz na swojej stronie itp.

- W kwestii wiarygodności. Wiadomo, że najlepiej mieć za sobą już różne wyjazdy co daje gwarancje sponsorowi, że wrócisz żywy, opiszesz co widziałeś i pokażesz zdjęcia z logiem/produktami sponsora. (Ty akurat doświadczenie masz niezłe )

- Jeśli chcesz uderzyć o sponsoring do dużych firm to najlepiej zrobić do ze sporym wyprzedzeniem. Duże firmy na ogół planują budżet a w tym kasę przeznaczoną na sponsoring na początku roku.

- Jeśli chodzi o np. Aparat fotograficzny to wydaje mi się ,że dobrze mieć patronat medialny czasopisma publikujacego ladne kolorowe zdjęcia gdzie widać dobrą jakość zdjęć a wtedy moze ktoś da/pożyczy Ci aparat.

To tak na szybko co mi przyszło do głowy
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 19.03.2010 o 17:54
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem