Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 24.09.2018, 20:03   #23
pajak65
 
pajak65's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Rumia
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: > 70000
pajak65 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Moto-Bandit Zobacz post
Jak ci się sprawdza te rozwiązanie? Mógłbyś załączyć jakieś zdjęcie poglądowe.
Mnie też czeka budowa ogrodzenia. Marzyła mi się brama przesuwna, ale mam ograniczone miejsce w wjeździe - 9,5metra długości, co wymusza instalację furtki w obszarze najazdu bramy. Do tego światło bramy 4m + brama z przeciwwagą przekracza dostępne miejsce.
Niestety nie ma mnie w domu więc zdjęcia nie zrobię. Ja mam bardzo ciasno i mało miejsca więc przeciwwaga bramy była liczona dokładnie do furtki i stamtąd rusza w stronę pergoli śmietnikowej do której przy pełnym otwarciu bramy (około 3,5=4 metrów) pozostaje jedynie 20 cm miejsca. Brama zachodzi w "światło" furtki od początku ruchu otwarcia, z tąd też pomysł żeby zainstalować jakiś czujnik otwarcia furtki unieruchamiający bramę. Co prawda poprzez konstrukcję przeciwwagi mam jakieś "zabezpieczenie" że przeciwwaga popchnie furtkę i ją zamknie - ale porysuje napewno "lakier"
Według przepisó budowlanych, brama może zachodzić na furtkę jedynie w przypadku domów jednorodzinnych. W przypadku posesji wspólnych (powyżej jednego gospodarstwa), brama nie może już zachodzić na furtkę.
__________________
170 cm. wzrostu, 65 kg. wagi oraz dobry stosunek mocy do masy
pajak65 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem