Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.08.2017, 23:32   #1
Molek
 
Molek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2017
Miasto: Gorzów Wlkp
Posty: 191
Molek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 31 min 12 s
Domyślnie Tdzień na Krecie co zabrać

Siemanko, zacznę od tego, że jestem motocyklowym noobem. Inaczej się nie da tego nazwać w tym roku przed wakacjami zrobiłem prawko na A.
Jadę z ojcem na Kretę 10 września już wynajęliśmy motocykle. Dwie 250 enduro, co trafimy to zobaczymy.
Bierzemy namiot i ten tydzień chcemy objechać wyspę i pozwiedzać.

Temperatury w dzień będą w okolicach 25* (przynajmniej powinny) Wiadomo z rana 20 a w szczycie 30+. Planujemy łącznie zrobić ok 1200km więc jakieś 200km dziennie (max). Myślę, że nie będziemy raczej przekraczać 90km/h. Ogólnie przez całą Kretę idzie taka główna droga - ją jechać nie będziemy w ogóle, jak najdalej od niej, jak najbliżej wody lub gór najlepiej cały czas szutrami i małymi wioskami, więc będziemy jechac powoli. Moim zdaniem 40-80km/h.

Nie wiemy w co się ubrać.

1) Mamy kurtki turystyczne z cordury, ciężkie bez odpinanych membran - moim zdaniem odpadają na 100%.. ?
2) Jedna para spodni się raczej nadaje - są to letnie spodnie helda starszy model wyczajony na ebayu za 25e ;p - Held chyba sprzedał fason bo identyczne są teraz Modeki model mesh, ale ch.. go tam wie. ?
3) Obaj mamy zbroje 661 na siatce bo używamy ich do snowboardu.

Nie chcę żebyśmy się tam zagotowali i szukam kompromisu raczej ze wskazaniem na komfort, bo będziemy robić małe przebiegi w ciepłym klimacie i podróżować powoli. Również tez zwiedzać wiec to się wiąże z częstym rozbieraniem. Na krecie już byłem więc takiej pogody się spodziewam i takiej formy wyjazdu - relaksacyjnej.

Chodzi mi po głowie czy kupić drugą parę letnich spodni motocyklowych czy może kupić bawełniane przewiewne spodnie wojskowe lub też byłem dzisiaj w decathlonie i są fajne bojówki lekkie, miłe w dotyku i przewiewne, do tego metr cordury i sobie je podszyć na kolanach/dupie i zamontować ochraniacze takie miękkie ze swoich spodni (a patent mam zajebisty apropo mocowania ochraniaczy na kolana - spodnie 4sr - niby opatentowany mają ale nikt mi w gacie nie będzie zaglądał ) plus kiszonki an biodrowe ochraniacze.

To tyle apropo spodni, co na górę. Te ciężkie turystyczne kurtki z nieodpinaną membraną moim zdaniem odpadają, ale mają ochraniacze i można zrobić ten sam patent z wszyciem ochraniaczy + cordura na łokcie, barki do bluz z demobilu pustynnych.
Albo też patent ze zbroją - ale na zbroję tez lepiej coś założyć więc te pustynne moro albo koszulka off roadowa na górę, ale finansowo to i tak wyjdzie na to samo a na pewno w mixie koszulka termoaktywna/zbroja/koszula lub koszulka będzie cieplej.

Bierzemy ze sobą torby rollbagi te louisa czy dokupic do nich chociaż po 1 pasie mocującym? To nasz jedyny bagaż + tankbag?
Aha i czy w temperaturach 25+ przy jeździe typowo miastowej zakładacie pod spodnie jakieś termoaktywne?

Pomóżcie

Ostatnio edytowane przez Molek : 23.08.2017 o 00:06
Molek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem