Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23.01.2019, 17:08   #68
pajak65
 
pajak65's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Rumia
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: > 70000
pajak65 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
No i jak tam samodzielny montaż napędu
Da radę

Właśnie mi zamontowali bramę i też się zastanawiam nad montażem napedu samodzielnie.
Konkret to brama 4m. podobno ma 300kg ale jakoś nie bardzo mi się chce wierzyć, bo 2 osoby ją zdjęły z auta wiec stawiam raczej 200-250kg.
Polecono mi Nice model 600 (nie wiem co to za model bo na razie nie sprawedzałem)
U mnie montowali w Październiku zeszłego roku Nice Robus 600.
Moja jedyna uwaga co do samego napędu bramy tej firmy :
Z instrukcji instalacji : "1. Aby zdjąć pokrywę zabezpieczającą i dostać się do elektronicznej
centrali sterującej siłownika ROBUS, należy wykręcić śrubę z boku
obudowy i zdjąć pokrywę, pociągając ją w górę."
Czyli żeby otworzyć sobie bramę, wystarczy dostać się do napędu bramy z kluczykiem imbusowym i po maksymalnie jednej minucie sterujesz bramą bezpośrednio z przycisków na urządzeniu.

Montaż jest w miarę prosty ale suport tego napędu trzeba wykonać we własnym zakresie.
Co do sterowania napędami innych marek z jednego pilota, to trzeba zakupić adapter (odbiorniki dostępne nawet na Aliexpress) i w takim wypadku przydaje się już pilot 4 przyciskowy, bo oryginalny pilot dwuprzyciskowy jest zaprogramowany do napędu z fabrycznym ustawieniem "przycisk 1" otwieranie/zamykanie bramy ; "przycisk 2" - furtka (czyli uchylenie bramy na szerokość około 1 metra).
__________________
170 cm. wzrostu, 65 kg. wagi oraz dobry stosunek mocy do masy
pajak65 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem