Wątek: Czuć benzyna
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.07.2018, 19:08   #4
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Może być milion rzeczy. Jak czujesz benzynę to pewnie jakiś wyciek. Przepatrz całą instalację paliwową i gaźniki, musi być gdzieś widać że leci.
Racja.
Jak już w afrykach przeżyłem nieszczelności i z zaworków iglicowych i z pękniętych wężyków. Generalni może być niebezpieczna w niektórych sytuacjach taka nieszczelność. Zdjęcie zbiornika w siódemce prostsze niż w czwórce i w miarę szybkie - pamiętaj tylko o odkręceniu plastikowego pokrętła od załączania paliwa-rezerwy przed zdjęciem baku - łatwo zapomnieć i połamać. Może wystarczy lekko podnieść zbiornik i będzie widać - pod kanapą masz metalową drabinkę do oparcia baku... ja bym sprawdził o co chodzi.

PS. Generalnie współczuję napraw w trasie - męczące to jest zawsze ... kilka razy mi się przytrafiło... człowiek goni (znaczy ja gonię:)) i jest zmachany a do tego jeszcze naprawy...

PS. Jeżeli w Kirgistanie czujesz paliwo to może nie być to wyciek tylko tamta benzyna ma taki cholernie "nie nasz" zapach benzyny pomieszanej ze zgniłymi jajami... długo się do tego przyzwyczajałem... czym bliżej domu tyb benzyna pachnie normalniej...
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem