Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12.06.2019, 23:46   #89
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Co do "piaskowania" aluminium (czyli elementy hamulców) to były mikrokulki szklane 100-200 µm. 5kg na allegro za 19zł + przesyłka. 5kg to dwie pełne butelki 1,5l.

Generalnie jak chcesz bawić się w coś takiego to zejdzie sporo czasu takim kompresorkiem (24 litry, jeden cylinder, typowy najtańszy chinol). W tym pistolecie jest dysza 3mm i po około 15s był "koniec" piaskowania. Ścierniwo można używać wielokrotnie - chyba do 20 razy. Bez prowizorycznej kabiny (pudło plastikowe z obi, wklejone 2 rękawy ze starej bluzy i gumowane rękawiczki) nawet nie ma sensu za to się zabierać bo dość boleśnie wali kulkami po ciele, twarzy - wystarczyło mi nagrać 2 ujęcia bez kabiny i miałem dosyć. Oczywiście mimo "kabiny" jakieś okulary ochronne i maska na twarz obowiązkowo.

Próbowałem jeszcze gaźnik przejechać sodą, ale strasznie marnie to szło i ostatecznie też go rozebrałem i szkiełkowałem.

W TDR oddałem do piaskowania oba zaciski, jarzmo przód, pompkę hamulca tył i zapłaciłem za szkiełkowanie 50zł. Więc generalnie da się, ale nie opłaca się W TDR zaciski po ponad roku nadal wyglądają ekstra, więc nie ma sensu używać żadnych lakierów.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem