Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31.10.2018, 10:48   #25
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Niby są w necie mapy z zaznaczonymi rejonami gdzie jeszcze nie było rozminowania i tabliczki stoją ale ja trzymam się żelaznej zasady, że na drodze leje na tylko twardym.
Generalnie chyba lepiej poruszać się drogami, po których widać, ze coś jeździło a unikać krzaków i jeżdżenia na przełaj po łąkach czy polach. Chociaż raz sobie zrobiłem taki skrót i dopiero jak na twarde wyjechałem to do mnie dotarło.
Akurat na tym filmiku tak od 2.09 do 2.20 jest droga od Glamoc w kierunku na Veliky Vitorog - piękny szuter ale pola po lewej i prawej stronie były całe w minach. Chyba w 2016 staliśmy tam i czekałem aż saperzy zakończą swoją robotę i będzie możliwy przejazd. Nie wiem czy wygrzebali wszystko do końca.

Kolejna sprawa np we wschodniej Bośni gdzie jest więcej rzek - jakoś kilka lat temu były tam spore powodzie i miny się przemieściły razem z wodą tak więc mapy nie do końca są aktualne.

Podsumowując: szczać na środku drogi, nie jeżdzić przez krzaki chyba, ze miejscowi poinformują, że rejon bezpieczny, unikać spania po opuszczonych domostwach.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem