Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.01.2019, 23:13   #5
northb
 
northb's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2016
Miasto: Dębica
Posty: 120
Motocykl: RD07a
Przebieg: 27k+
northb jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 10 godz 36 min 47 s
Domyślnie

Biedni ludzie nie wyciągają rąk po pieniądze. Miałem raz podobna akcje, Mały sklepik na jakimś zadupiu, młody chłopak lat na oko 10, kupuje chleb i kapustę. Z racji ze stałem za nim obserwowałem co robi. Młody rozglądał się po półkach z słodyczami, i majac maślane oczy konsumował je w wyobrazi. Widząc to zatrzymałem go przed wyjściem ze sklepu i dałem kilka słodkości na droge. Młody był w takim szoku ze nawet nie był w stanie nic powiedzieć. Skinął głową i ruszył w droge do domu. żebranie wiąże się ze wstydem u takich osób. Wychowanie wynosi się z domu. Nie dziwi mnie to ze ludzie maja właśnie takie dylematy jak kolega wyżej, bierze się to stad ze zapewne większość nie była w tak ciężkiej sytuacji, a jeśli była to założę się ze nie poszła by zebrać pieniędzy. Osoby które maja ciężko w życiu, poznasz po tym ze nie proszą o pieniądze. Obce ci osoby proszą Cie o pieniądze ponieważ zostałeś wybrany do oskubania jako „łatwy cel”, osoby tego typu będą próbowały wszystkiego od łez po próby zastraszenia np popychanie, mogą być wytrwale i nachalne. Nie ma złotych środków na obronę, wszystko zależy od sytuacji. Pamietaj ze będąc w podróży najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo.
northb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem