Wątek: Bułgaria
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03.10.2022, 16:49   #2
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Petrohanski Prohod czyli przełęcz Pietrochańską jechałem w 2020 NCkiem wracając z Bułgarii, bardzo fajna droga lecz bywa jak mniemam zatłoczona, można trafić niestety sznurek TIRów i jest tak sobie wtedy. Ja po jakimś tam wyprzedzaniu załapałem się na 'lukę' i jechało się nieźle. Wjazd do Rumunii i okolice Dunaju na granicy robią syfiaste wrażenie.
W tym roku zwiedziłem nieco po łebkach Bułgarię od granicy z Rumunią /złote piaski i dwa dni w Warnie/. Polecam plażę nudystów Nirvana Beach oraz obejrzenie sobie megaturbo slamsowni taniodaczowej na urwisku nad nią. Mega drabiny, podesty, budy, budki... niezły galimatjas.
Stamtąd pojechałem tak blisko jak sie dało morza aż do miejscowości Szabla - Polecam morze w okolicy Jaskini Fok - przepiękne klify. Aż nie do wiary.
Z Szabli można pojechać sobie obejrzeć latarnię morską o tej samej nazwie a tamże polecam się zatrzymać w bardzo prymitywnej karczmotawernie SNIEK BAR FART cerata, wszystko przesiąknięte olejem ale rybka drobna z głębokiego tłuszczu wraz z sałatką bałkańską i małe zimne były REwelacyjne.
Ogólnie całe wybrzeże robi ponure wrażenie. Piaszczyste okolice Szabli są potwornie zaśmiecone śmieciami z Rumunii. Jest tam jakiś prąd który zabiera Rumunom a daje Bułgarom. Oczywiście władzuchna ma wyjebane.


Chwilę spędziłem w Sofii ale nie za wiele tam widziałem oprócz paru knajp. Jedzenie pyszne i w bardzo dobrych pieniądzach mimo, że stolica.

Przejechałem na sam zachód mając po lewej stronie piękne góry aż pod granicę z Serbią. Tam górki jak nasze sudety i ABSOLUTNIE wszystko porośnięte sadami owocowymi: wiśnia, śliwka, czereśnia.

Musze tam wrócić kiedyś i pojechać bardziej na południe.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem