Wątek: Spalone moto:(
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2012, 12:50   #19
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Sam często lubię sobie podłubać i pospawać coś przy aucie i jak to przeczytałem to aż mnie ciary przeszły... mam garaż pod domem
Najlepsze do warsztatów, gdzie masz coś co nie może ulec zniszczeniu na skutek gaszenia, są gaśnice halonowe lub inne gazowe środki gaśnicze. Skuteczność w relacji do minimalnych szkód jakie powoduje sama substancja gaśnicza są nie do osiągnięcia dla innych środków (proszki czy piana). Z racji na wycofanie halonów (bo szkodliwe dla ozonu) kupno takiej gaśnicy nowej jest niemożliwe. Jedynie jakiś demobil z zakładów pracy, wojska, itp Do garażu <20 m2 wystarczą 2 litry na gaszenie pożaru w zarodku (w pierwszej fazie- tuż po zapaleniu się czegoś). Jak się rozwinie do i agregat gaśniczy (>25 kg) nie da rady i potrzebni są fachowcy!!
Pamiętaj tylko, że jak się gasi coś środkami gazowymi/mgłą/ parą wodną itp to trzeba bardzo szybko spierdalać z takiego pomieszczenia na świeże powietrze bo mechanizm gaśniczy powoduje wypieranie lub wiązanie tlenu z otoczenia pożaru.
Jest w tej chwili dostępnych na rynku sporo rozwiązań w zakresie gaszenia gazami - zarówno gaśnice, jak i stałe urządzenia gaśnicze. Np.
http://www.sealab.com.pl/page/pl/gas...n_gazem_fm_200
Poza tym są inne środki gazowe- gazy obojętne, spalinowe, tzw, bomby gaśnicze itp. Za mało tu miejsca na wykłady ale w necie masz wszystko na hasło "gaszenie gazami".
Wiem, że drogie, ale jak masz w garażu sprzęt za kilkadziesiąt/ kilkaset tyś zł to warto
Jak chcesz najtaniej- to 6 kg gaśnica śniegowa. Do małego garażu wystarczy.
Przepraszam za off top- ale może się przyda komuś?

Ostatnio edytowane przez Marcin-BB : 14.04.2012 o 13:13
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem