Wątek: Spalone moto:(
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.04.2012, 12:06   #14
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Ferolo- po pierwsze serdeczne wyrazy współczucia- domyślam się co przeszedłeś.

Pracuję od kilkunastu lat jako ratownik w straży i kilka garaży gasiłem.
Z praktyki strażaka powiem, że każdy pojazd, który był w pomieszczeniu objętym pożarem przez taki okres czasu jaki podałeś, nadaje się w zasadzie na złom. I nie chodzi tu o zniszczenia spowodowane temperaturą, tylko o koszty naprawy. Policz na spokojnie ile trzeba rzeczy wymienić/naprawić lub kupić nowe. Wiadomo- chłopaki z forum pomogą i sporo gadżetów się uzbiera, ale i tak zostanie spora suma do dołożenia, niestety. Rozsądek podpowiada by wyrejestrować spalony motor, sprzedać to co ocalało, a potem dołożyć tą sumę, którą musisz wydać na naprawę i kupić sprawny, zdrowy motocykl.
Wracając do uszkodzeń. Wbrew pozorom szkody mogą nie być tragiczne- trudno dywagować nie widząc zdjęć- jak je wstawisz to powiem coś więcej. W rozwiniętym pożarze wewnętrznym temperatura przekracza 1000 st. C ale pod sufitem. Przy podłodze i metr nad nią jest to znacznie mniej. Skoro opony częściowo przetrwały to nie było ekstremalnych obciążeń termicznych i rama oraz silnik- poza częściami gumowymi i instalacją- nie powinny ulec jakiejś totalnej destrukcji- być może nawet w ogóle się nie odkształciły- ale to tylko dokładne oględziny na żywo potwierdzą.
Jeśli opcja naprawy będzie aktualna to deklaruję się dostarczyć plastikowy bagażnik oryginalny od afri rd07- ja czekam na stalowy od Michała Merty- więc jak tylko mi zrobi to ten plastikowy mogę oddać za koszt przesyłki i dobre słowo!

Do moderatorów- może by wątek założyć/przenieść w dziale pomoc- i tam byśmy zbierali części lub jakieś drobne datki na odbudowę sprzętu
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem