Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.04.2017, 15:15   #8
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kici Zobacz post
Rzeczoznawca nie jest potrzebny, potrzebny ci papier z warsztatu który ma uprawnienia do przebudowy pojazdów czy jakoś tak. Z tym do okręgowej stacji kontroli pojazdów i jeżeli wszystko się zgadza to z tym do wydziału komunikacji.


W Łodzi, w Wydziale Komunikacji wprowadziłem popłoch na stanowiskach pytając o legalizację podmiany 125 na 250. Po dłuższych negocjacjach, mailach i pytaniach jeden drugiego ustalono wersję podobną do opisywanej przez Ciebie: trzeba mieć papier o wymianie silnika wystawiony przez mechanika który potwierdzi że motocykl pozostaje w pełni sprawny. Z OSKP może być taki problem, że przykładowo w Łodzi przy Dworcu Północnym (stacja obok Wydziału Komunikacji) stwierdzili konieczność przeprowadzenia badań jak przy powtórnej homologacji. Całe dowiadywanie się pochłonęło tyle czasu, że na razie dałem sobie spokój z szukaniem kolejnych miejsc gdzie podejdą do tematu po ludzku, jak i z podmianą silnika.

Jednak procedura opisana jest ponoć jedyną prawidłową:
mechanik -> OSKP -> wydział komunikacji* -> ubezpieczyciel

* zapomniałem - będą wołali fakturę zakupu silnika, przynajmniej tak mi zapowiedzieli
__________________
Konto zamknięte na stałe.

Ostatnio edytowane przez Neo : 10.04.2017 o 15:28 Powód: dodane info o fakturze
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem