Wy¶wietl Pojedyńczy Post
Stary 13.04.2018, 11:09   #2
trolik1


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Szczecin
Posty: 464
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 100K+
trolik1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 1 min 5 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
wiadomo, jest Pajak - ¶piwór najtańszy około 600-700 na ile pamiętam z rozmów z Paj±kiem. Tyle nie wydam.
czy kto¶ miał do czynienia z puchowcami z Chin - na Aliexpress opinie kupuj±cych s± dobre - puch kaczy 95%, 5% pierze - cena około 300PLN z przesyłk±.

NIGDY nie miałem ¶piwora puchowego i pytanie mam do znawców czy kilogram puchu to wystarczy dla komfortu w porach roku, w których mam już problem spać pod starym Alpinusem - temp nocy 5-8stC...

W ub roku kupiłem w Decathlonie kurtkę puchow± za 170PLN i byłem ni± zachwycony. Niby kaczy puch ale dawała naprawdę radę.

Macie jakie¶ opinie nt. tych produktów z Chin ew w ogóle czy kilogram puchu to jest OK?

m
Mam 2 ¶piwory puchowe Yeti (polska firma): 400g i 900g. Puch 750 cuin, czyli ¶redniak je¶li chodzi o jako¶ć. 400g jest ok na lato (powyżej 5 stopni spokojnie daje radę), a z kurtk± puchow± na wiosnę, lato i jesień. 900 gramów daje radę mniej więcej do -15.
Sugerowałbym jednak rozważyć zakup polskiego ¶piwora - ostatnio wymieniałem zużyty puch w mniejszym ¶piworze (po 5 latach i ok 80 noclegach). Kosztowało mnie to 70 zł. Nie wiem jak byłoby z wymian± puchu z innymi ¶piworami. Jeszcze jedna rzecz-większy ¶piwór mam z membran±-jest to super rozwi±zanie, bo ¶piworek nie traci swoich wła¶ciwo¶ci w wilgotne dni, co jest największ± wad± puchu.
pozdrawiam trolik
trolik1 jest offline   OdpowiedĽ z Cytowaniem