Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26.09.2014, 15:17   #60
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,755
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 6 godz 56 min 39 s
Domyślnie

Wczoraj zakończyłem walki z wahaczem! Dziś przyjechałem do roboty Trampkiem i nawet nic nie odpadło.

To nie jest minimalna różnica w prowadzeniu, to jest duża różnica która mocno wpłtwa na komfort i stabilność motocykla, zdecydowanie. Kombinacja moim zdaniem była warta każdej złotówki.

acokurra - jak coś to wal śmiało, ja się za wiele nie znam, co wiem to podpowiem ale są dużo bardziej doświadczeni w tym temacie. Choć przeróbki PD10 na zawieszenia od AT nie widziałem jeszcze. Z tym wężykowaniem to nie wiem - zasadniczo nie jeżdżę szybciej niż 120..a co do zakrętów - różnica jest duża. Na plus oczywiście. Na razie mam tylko tył na standardowym amorze - faktycznie jedzie się prawie jak Afryką, znacznie pewniej i stabilniej.

kraft90 - pamiętam oczywiście że działałeś w temacie i też mnie zachęcał Twój opis że motocykl zupełnie inaczej się prowadzi. Z tulejami na razie mam założone od RD03, koło jest raczej dobrze w osi, łańcuch nachodzi równo na zębatki - choć tulejki są nieco mniejsze niż trampkowe i nie przylegają idealnie do uszczelniacza. Po upewnieniu się że ustawienie koła jest OK zamierzam przetoczyć oryginalne trampkowe tulejki (trzeba będzie jedną skrócić o ok 1-2mm). Zamierzam zachować koło z PD10, które jak sie okazuje jest w temacie tych tulejek inne niż z PD06 (tam trzeba raczej jeszcze dodać podkładki o których Marcin-BB pisał). Wydaje mi się że jest różnica w rozstawie wahacza RD03 i 07. Przewód na tył na razie z oszczędności poszedł zwykły, docelowo oplot.

jaro-ino - ja na razie mam zrobione tak, że w lagach mam ok 1,5 podkładki na sprężynach i dodatkowo wentyle, napompowałem 0,3atm - działa to dobrze. Geometria przód-tył jest w sam raz. Moto poszło do góry nawet sporo, ale jakoś sięgam gleby. Co ciekawe kiedyś wysokość Afryki była dla mnie ogromnym problemem przy jej masie. Przy TA nie ma żadnego problemu.

voxan69 - odnosnie układu dźwigni w TA i AT to jeszcze opiszę bo mam szereg przemyśleń. Co do amora - mam 600-tkę, miałem też chwilowo 650tkę. Układ kiwaczki jest tam zupełnie inny, nie ma opcji aby w 600 zastosować amortyzator z 650 bez poważnych kombinacji. Zresztą nawet ten standardowy z Trampka w połączeniu z tym wahaczem i kiwaczką pracuje inaczej niż normalnie w trampku, dla mnie zupełnie wystarczająco. Ja uważam że jeśli nie standard to albo kierunek Wilbers/Ohlins jak jest dużo kasy i chęci albo motanie amora z Afryki z hydraulicznym napinaczem sprężyny (przynajmniej mi na tym mocno zależy). Btw - 600-tka nie ma mniejszego skoku od 650tki, tego jestem pewien.

Zdjęcia efektów wrzucę wieczorem lub jutro Kosa boczna i centralka zrobiły sie za krótkie, łańcuch muszę skrócić bo wypadł na 30 ząbku, przelotki do przew. hamulcowego zdobyć takie tam pierdoły poogarniać. Grunt że wszystko działa i to naprawdę dobrze

UPDATE - trochę fotek z prac i efektu:

Wahacz zdjęty.. trudniej było w pojedynkę założyć ten drugi.



Kiwaczka Trampkowa:





Wahacz AT RD03 jest kilka cm dłuższy, masywniejszy, solidniejszy i.....lżejszy! O około 1-2kg od trampkowego stalowego.









Z trampkową kiwaczką jest za miękko i za nisko...





Kiwaczka z RD04, inny kształt i inny charakter progresji w pracy wahacza i amora:



Jarzmo i zacisk z RD03 i jakże fachowe mocowanie przewodu:



Gotowe:







Na cenatralce koło nawet się od gleby nie odrywa



I ciekawostka - Metzeler Tourance, dot chyba 2011-12, przejechane niecałe 20 tys. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, takie pęknięcia są na całej lewej stronie opony...niestety do wymiany moim zdaniem bo też w jednym miejscu ma guza i telepie przy pochyleniach w lewo..



Górna i dolna osłona łańcucha z PD10 pasuje do wahacza z RD03, śrubka od mocowania ślizgu także. Łańcuch nowy założyłem od ramboszczaka DID 525VX, ten zwykły. Przy standardowych trampkowych zębatkach jest trochę długawy - jak pisałem naciąg wypadł na 30 ząbku.

Teraz tylko dopracować detale - przedłużenie centralki i kosy, zdobycie przelotek do mocowania przewodu, przetoczenie trampkowych tulejek, skrócenie łańcucha i będzie OK. A tymczasem w paczce dziś dotarły półki z RD04 Zatem do kompletu na przód brakuje mi już tylko tarcz. Na razie pojeżdżę tak jak jest. Po dzisiejszych 140km jestem bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 26.09.2014 o 20:56
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem