Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 10.04.2023, 17:08   #5
qlussek


Zarejestrowany: Apr 2023
Posty: 7
Motocykl: CRF1000 DCT - model 2016
Przebieg: 32100
qlussek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 38 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtasA Zobacz post
Miałem podobnie na Karoo Street (crf1100). Bardzo nie lubiłem tych opon, na frezowanym asfalcie miałem wrażenie że moto jedzie chce i do tego po prostu wyły. Po zmianie na Pirelki Scorpion Trail 2 wszystko to ustąpiło. Dzień i noc. W lekkim offie nie czułem różnicy. Ponadto Karoo wyząbkowały się okrutnie i śmietnik przy 14tys km, a Pirelki wytrzymały 21tys bez dramatu.
Faktycznie wczeniej tej wibracji nie miałem, kiedy jeździłem na starym batlaxie z którym kupiłem motor.
Moje odczucie tych wibracji pojawiło się wraz założeniem karoo street. i faktycznie po 1 sezonie miały już dość widoczne ślady wyząbkowania.
Wówczas pomyślałem ze może felerną opone trafiłem i kupiłem karoo street jeszcze raz. No i wibracje wciąż są. Wiec pomyslałem że to nie jest wina opony tylko coś innego.
Lagi właśnie przeszły serwis z wymianą sprężyn, a serwisant mówił że w środku wyglądały bardzo dobrze. Wiec tutaj nie ma mowy o problemie z zawieszeniem.

Chyba faktycznie te karoo street tak maja i trzeba spróbować na innej oponie.

Polecacie coś czym pojadę przyjemnie po asfalcie i nie rozwale opony na szutrach lub drogach nieutwardzonych? Nie jeżdże enduro, raczej asfalt + drogi typu TET.
pozdro
qlussek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem