Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.06.2020, 23:08   #3
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

To czytaj

To jest silnik z CB900 taki jak np w bol d'or, ale wtedy wszystkie pałer criuziery miały wała. Taki był sznyt.
To wpadli enżyniery z Hondy, że wsadzą wała z GL1100 bodaj tylko mieli problem bo wyjście napędu było nie z tej mańki.
Trzeba było zatem zrobić DWIE przekładnie kątowe: jedną z lewej mańki, ze starego wyjścia na łańcuch, wałek poprzeczny na prawą stronę i drugą przekładnię kątową na dołożony wałek do przekładni głównej przy kole. Obudowę tej skrzyni pośredniej, ją nazwijmy wykorzystano na dołożenie dwóch biegów. Takich a'la High i Low.
Czyli mamy 5 biegów wolnych i 5 biegów szybkich. Lub jeśli ktoś chce jechać 1LH, 2LH, 3LH, 4LH, 5LH to ma faktycznie 10 kolejno narastających po sobie przełożeń.
Korzystając z dłuuugiego 'łańcucha napędu' po drodze dołożono TRZY tłumiki skrętne drgań co zaowocowało, że można było na 5H cruzierować 90kmh i 200kmh ale przy tej niższej prędkości, mimo, że rzędowa czwórka kręciła się już nieco za wolno to nic nie drgało i paliło to przy tych niskich obrotach ponoć piątaka na setkę. Po raz kolejny się zastanawiam nahooy nam była cała ta ekologia i wtryski z kąpóterem - gdzie teraz każda 900tka 4R pali 6 i nikt nie jęczy.

Tak to. Jednym zdaniem - mieli rozmach sk..ny. No wiecie co chciałem napisać. Hehehehe.
Moto drogie ale ładnie utrzymane no i kawał motocyklowej historii. Podoba mi się ale na szczęście mnie nie stać, ale co szkodzi się poślinić i pogadać sobie.
Na pewno wolałbym w garage to od jakiegoś sportstera. No chyba, że knucklehead, żeby ciągle być brudnym

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 19.06.2020 o 23:15
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem