Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.04.2019, 10:55   #63
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Wahacz już gotowy

Było wymienić w nim tylko uszczelniacz osi wahacza, ten w kształcie kubeczka: OEM 61262-28010 (około 32zł sztuka), łącznie 2 sztuki czyli serwis za 64zł.
Wszystkie szklanki, łożyska w stanie perfekt, a sprzęt z 93r. Za to mega szacun.


Przebieg prac udokumentowany tutaj:




Co do pozostałych prac:


-amor centralny gotowy, w sumie to tylko wymiana oliwy, reszta była ok (filmik się robi)

-lagi w częściach, wyczyszczone, części jednak kupiliśmy za mało (nowe osłony gumowe, uszczelniacz olejowy i uszczelniacz przeciwpyłowy, olej 10W ...), okazało się, że panewki są wytarte i jednak trzeba dokupić nowe. Z ceną trochę kaszana bo kosztują po 100 i 60zł za sztukę. Zestaw naprawczy niby z allballs jest, ale inny rocznik (97+ i do SE). Kupiłem i sprawdzę, jak nie będzie pasować to odeślę. Na pocieszenie te panewki 100zł za sztukę są takie same jak w XR (mam stare ale już trochę widać na nich zużycie, ale wymiary te same. Te drugie w XR są dłuższe). Jak nie uda się z tym zestawem z DR350SE to kupię taki do XR400 za 130zł i będę miał 2 panewki po 100zł do DR i 2 dla siebie na zapas do XR, a do tego dokupi się 2 panewki OEM po 60zł. Dodatkowo trzeba dokupić jeszcze kilka oringów do zawiechy.

-zaciski też są w częściach. Wszystko jest ok, tylko tylny hamulec ma zniszcozny uszczelniacz przeciwpyłowy. Najgorsze jest to, że nie idzie kupić zestaw naprawczego (kupilem już 2 i 2 były złe - raz kupiłem z rocznika wyżej bo niby numer części się zgadzał, ale gumki przyszły jakby na zacisk przedni a nie tylny. Raz pomyliłem się z numerkiem zestawu tourmaxa. Tak więc pozostaje chyba OEM, do kupienia tylko komplet tłoczek + 2 gumki za 130zł). Do tego idzie oplot stalowy przód i tył (zamówiłem sobie też komplet do XR). Oczywiście żle zrozumiałem opis aukcji i kupiłem 5cm za krótkie. Odesłałem i czekam teraz na poprawione. Generalnie ostatnio jakoś zakupy często są nietrafione

- przydałboy się przyspieszyć, aby bujnąć się na rajd bieszczadzki pod koniec maja

Podsumowanie:

-uszczelniacze osi wahacza, 2 sztuki OEM 61262-28010 czyli 64zł.
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem