Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.10.2019, 22:56   #79
Prince
 
Prince's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Posty: 1,328
Motocykl: xtz660 Ténére/XR650R
Prince jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 3 godz 55 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KORNIK Zobacz post
Tylko nie składaj karterów z tą rurką/przewodem olejowym (nr 13), bo jak nie trafisz w gniazdo to będzie lipa z ciśnieniem oleju.
Tak zrobię

Tydzień czekania na łożysko wałka zdawczego. Na tym zdemontowanym(Koyo) oznaczenie 6204RUED.

Przyszło. Już odpaliłem piecyk, już rozglądam się za palnikiem i odpowiednimi nasadkami, już w myślach widzę jak kręcę skrzynią biegówek sprawdzając jak radośnie wskakują.. Jeszcze mnie tak tknęło żeby sprawdzić jak jak wchodzi na wałek zdawczy... No spoko. Fi wałka 22, otwór w łożysku na to fi 20. "Po zewnątrz" stare łożysko fi 50, nowe fi 47. Fajną bym miał minę jak by mi po nagrzaniu korpusu palnikiem łożysko wpadło w gniazdo z luzem 1,5 mm na stronę Co za zjeb w Koyo wydumał żeby dwa różne łożyska miały te same numery katalogowe? I znów czekam na właściwe.

Ku pamięci. Łożysko wałka zdawczego WR250F - nie dajcie sie nabrać napisom. Koyo przyoszczędziło na "Zetkach", wsadzając te same(z tym samym napisem) do łożyska dedykowanego dla yamahy ale o wymiarach łożyska typ 62/22 . To nie koniec. Yamaha zmieniła po latach sposób krycia łożyska z ZZ(a właściwie "Rued") na RS. Część katalogowa też zmieniła numer katalogowy z 93306-27208-00 na 93306-27209-00
Stare

nowe

Ale zostawiła jeszcze podtoczenie.

Takie. I one jest pohuj?

Ostatnio edytowane przez Prince : 01.10.2019 o 23:09
Prince jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem