Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18.03.2017, 08:37   #749
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 19 s
Domyślnie

To nie jest chyba żaden patent, po prostu niektóre tak mają, a nawet jeśli jest to super działa, polecam. Paliwo wietrzeje, paruje etc, po to robi się te 'odpowietrzenia' - patrz opisane na afripedii "odpalanie po dłuższym postoju".
U mnie było tak, że po przekręceniu kluczyka pompa pracowała momencik i zatrzymywała się. Wtedy dotknięcie -dosłownie pół obrotu wału rozrusznika odpala silnik. Nigdy nie widziałem żeby jakiś silnik tak szybko odpalał jak moja afra, w niczym, nigdzie, never......no doobrze, pewne zagazowane reno fuego jakiegoś gaziarza odpaliło jeszcze szybciej, naprawdę nie wiem jak to możliwe, on chyba spojrzał na kluczyk i odjechał
Ale do rzeczy Maurosso, chodzi o to że rozrusznik nie kręci 'na darmo' tylko silnik ma od razu paliwo, nic w tym złego. Po glebie zawsze leje się paliwo, jeśli nie mogę wstać to wszystkie inne problemy są drugorzędne..
Pozdro

Edycja-a najlepsze jak rozebrałem kiedyś i czyściłem gaźniki, potem włożyłem wysuszone do moto, kluczyk, kilka sekund pracy pompy i odpał z pół obrotu..

Ostatnio edytowane przez Mhv : 18.03.2017 o 08:42
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem