Wątek: Kurtka na Dakar
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.02.2010, 13:30   #18
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ramires Zobacz post
Petros, jeśli oczekujesz od kurtki Ufo zalet typowej to od razu Ci mówię, abyś sobie ją odpuścił. Jak pisałem, ta kurtka to jest rozwinięcie bluzy enduro a nie uboga wersja kurtki typowo motocyklowej
Tak, to była moja nieświadomość rzeczy- kurtka podobała mi sie wizualnie ale nie wiedziałem co w niej jest wewnątrz. Niestety rzeczywiście nie spełnia moich wymagań.
Cytat:
Napisał pałeł
ha chyba nie myslisz o ufo jako o kurtce do spokojnej jazdy
jazda off zawsze kończy się potem w zbroji i bluzie czasem jest za zimno a w kurtce na to jest juz idealnie i wierz mi lub nie do 5 stopni tak sobie śmigam standardowe ubranie na motor, a na deszcz wiadomo wędkarski zestaw
Troche sprecyzowało mi się pojęcie o kurtce. Problem jest w tym ze nasz polski klimat jest nieprzewidywalny. To nie pustynia gdzie wyjeżdżasz w słońcu rano i wracasz po południu też w słońcu.
Moje zwyczaje motorowe są takie że do fajnego lasu i w ładne krzaki mam 40 km i w związku z tym do pokonania kilka stref klimatycznych w jeden
dzień . Wyjeżdżam na ładne kilka godzin i nigdy nic nie wiadomo; dlatego potrzebna mi wypinana membrana anty wiatrowo/deszczowa chowana w kieszeni np. z tyłu kurtki. Wozic ze sobą kondoniki to nieciekawe i stresujace. Ostatnio tak miałem to wiatr rozpruł mi kondona aż do pępka.Niestety jestem ciepłolubem i upał mi nie straszny. Zimno to i owszem dolega.
Szukam lekkiej kurtki, stonowano/kolorowej najlepiej w tonacji niebieskiej bo to mój kolor, z wypinaną membraną wiatrowo/deszczową z ochraniaczami lub z z miejscem na nie, bez podpinki ocieplającej, nie krepującej ruchów, ze stójką pod szyją, powinna miec pare kieszeni na drobiazgi i dokumenty i być ładnie skrojona.
Oczywiście, że cena też ważna.
Mission impossible?
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem