Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.02.2018, 10:45   #27
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Z tego co wiem to to samo. W obu przypadkach były wersje o skoku 27 jak i 30 cm.
jest to tak naprawdę zawieszenie enduro, nie SM i tak się zachowuje w terenie (mam wystarczające doświadczenie żeby to ocenić).
Co do drukowania uszczelek - ten temat jest już robiony i nie jest to nic innowacyjnego.
Ciekawostką to jest że firma kolegi (z branży lotniczej) korzysta z drukarki do metalu w Parku Naukowo Technologicznym. Ta trochę droga zabawka (parę baniek), ale tu to dopiero widzę możliwości............ w połączeniu ze skanerem 3d........ Sporo fajnych zabawek- ale nie dają mi się pobawić

KOŁO PRZÓD
Zastanawiałem się nad adaptacją kół enduro do mojej Baghiry.
1 typ - skoro zawieszenie pochodzi z KTM Lc4 , pasowac będzie każde koło KTM-owskie na cienką ośkę, można zastosować komplet koło , tarcza, zacisk..
2 typ - Doszedłem do tego po bólach... Piasta zastosowana w Baghirze to Yamaha Po wymianie łożysk na takie jak są w baghirze pasuje koło z popularnej XTZ660. Tarcza również pasuje - to ta sama piasta (jak wcześniej wspomniałem tarcza pochodzi z R1). Zmiana koła przebiegła plug&play i kosztowała 300 zł za śliczne koło. Tulejkę koła trzeba było dorobić - grubsza ośka. Zdjęcia muszę dopiero zrobić.
__________________
Enduro i ADV

Ostatnio edytowane przez motormaniak : 27.02.2018 o 10:57
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem