Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22.11.2012, 08:54   #1
mishieck
Łowcy z Łopola
 
mishieck's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: O! Pole...
Posty: 1,219
Motocykl: Szwenduro
mishieck jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 20 min 31 s
Domyślnie Projekt Odra 2013



Wszyscy jeżdżą gdzieś daleko tymczasem mój budżet chwilowo na to nie pozwala. Z tego powodu wymyśliłem sobie plan lajtowej "ekspedycji" po ojczystych terenach.

Plan jest prosty - przejechać wzdłuż Odry z południa na północ, możliwe najgorszymi drogami. W miarę możliwości jak najbliżej koryta, czasami drogami których nie ma na mapie.



Dodatkowo chcę wykorzystać wszelkie atrakcje typu ręczne promy, przeprawy itd.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Promy_%..._w_Polsce#Odra
Takie promy powoli znikają z krajobrazu, ludzie je obsługujący wymierają, emigrują...

Termin: EDYTA pierwotny plan długiego weekendu mi odpadł.
Propozycja jest taka: wyjazd w środę po południu (29.05.2013) lub z samego rana30.05.2013 (czw. ale wolny - Boże Ciało), 1 dzień urlopu na piątek, powrót w niedziele 02.06.2013, najpóźniej w poniedziałek 03.06.2013

Trasa: powoli powstaje
Start: Chałupki
Meta:
Szczecin - potem szybki transfer nad morze powdychać jodu
Warunki socjalne - namiot, ognicho, najepka

Hardcorowych offych nie przewiduję bo szczerze powiedziawszy offowicz że mnie żaden. Ale szuterki a i owszem Na wszelki wypadek na przód założę jakieś TKC

Trasy na południu jakoś mam zaplanowane, ale lubuskie i zachodniopomorskie to dla mnie "terra incognita". Dlatego liczę na ewentualne podpowiedzi którędy jechać i czy coś ciekawego po drodze można zobaczyć.

Gdyby ktoś chciał dołączyć to zapraszam! Lojalnie ostrzegam, że będę często się zatrzymywał, żeby robić zdjęcia (takie zboczenie zawodowe)

Wstępny plan trasy:
http://goo.gl/maps/7Zd5x

----edit 24.11.2012

Powoli zaczynam tworzyć listę "must see"
Na pewno będzie tam:
1. Nieboczowy - wieś przeznaczona do likwidacji w związku z budową zbiornika retencyjnego. W sumie nie wiem czy jest tam coś do oglądania, ale za parę lat na pewno już nic nie będzie

2. Lubiąż

Lubiąż by ssserpent, on Flickr



3. Po niemieckiej stronie - podnośnia statków Niederfinow

Schiffshebewerk Niederfinow by dersascha, on Flickr

Ostatnio edytowane przez mishieck : 26.05.2013 o 20:58
mishieck jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem