Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.06.2016, 09:38   #1
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,421
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 10 min 11 s
Domyślnie Yamaha XT600Z Tenere 34L

EDYCJA 03.03.2017 - Wątek przeniesiony z innego działu... historia potoczyła się szczęśliwie tak, że moto zostało u mnie.... Skoro jednak tyle się to powpisywało to następuje zmiana na Historię tej Tenery 34L.

Wersja pierwsza z pierwszych tenery. 34L z największym bakiem i kopka tylko.

Tenera przeszła generalny remont tej zimy - niestety coś poszło nie tak i dymi na niebiesko, bierze olej. ....

Teraz uczciwie co zostało zrobione:
Tenere XT600Z. Wersja 34L z 1987 roku.
Stan motocykla:
ZALETY:
a) wizualnie robi świetne wrażenie - nie spotkałem nawet zbliżonej stanem,
b) zawieszenie - cacy, serwis przodu i kontrola tyłu - nie trzeba dotykać przez 20 kolejnych lat,
c) koła super, łożyska bdb, w środku felgi bez wżerów,
d) nowe opony TKC80 przód i nowe tył Pirelli MT70, na zdjęciu z przodu jeszcze są stare opony,
d) hamulce - tył - mam kupione nowe szczęki, ale nie założone, hamulce przód - zregenerowany zacisk - moto staje w miejscu,
e) rama - super,
f) akumulator - yuasa - roczny,
g) gaźniki po serwisie,
h) kanapa obszyta - mocna skóra z motocykli bmw,
i) podwyższenie kierownicy
j) elektryka - wszystko działa,
k) nowy łańcuch i zębatka,
l) silnik dół: tej zimy wymieniono: korbowód (korba, czop wału, łożyska wału) - p. Olachowski, oryginał yamaha, tłok, sworzeń, pierścienie - oryginał yamaha, wałek zdawczy - oryginał yamaha, wszystkie łożyska NTN, napęd (łańcuch i zębatka), szlif cylindra i remont głowicy - Poznań p. Mostowy i p. Hamelka , nowa świeca, serwis gaźników p. Lewandowski, nowe opony pirelli mt70 na tył i tkc80 przód - kontrola łożysk, itd itp…: Silnik cichy.
m) silnik - skrzynia biegów: super stan, wszystkie tryby jak nowe, nic nie wyskakuje, nie wyje, biegi wchodzą jak w masło,
WADA:
silnik - góra: niestety bierze olej, dymi na niebiesko. Prawdopodobnie (zakładam najgorszą wersję), że trzeba jeszcze raz zrobić szlif i wymienić pierścienie lub pierścienie i tłok. Bo kompresja jest - inne rzeczy wykluczone przez dwóch mechaników, ze względu na kompresję 12BAR - super i ze względu na ogólną pracę i renomę fachowców od cylindrów i głowicy. Mi brakuje już czasu i chęci.

[/FONT][/COLOR]


i link do olx:
...l
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.

Ostatnio edytowane przez Mallory : 03.03.2017 o 12:47
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem