Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08.09.2017, 11:36   #19
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 41 min 28 s
Domyślnie

Najlepiej bo to jest prosta konstrukcja i tam nie ma jak tego wszytskiego źle poskładać.

Rolki kupiłem nowe. Bo były założone 16g zamiasr 21g fabrycznych. A ja jestem pierwszym uzytkownikiem skutera w Polsce co zmienia rolki na cięższe aby pogorszyć osiągi. Więc rolki 21g. Tuleja, wariator, wyczyszczone.

Ale pojechałem na wioske bo pogoda. Skuter jeździ. Przyśpiesza, hamuje. Wydaje mi się że te dziwne wibracje przy 100km/h są dużo mniejsze. Skuter nie ma poślizgów paska przy przyśpieszaniu. Odkręcam manetkę i idzie.

No ale na wolnych obrotach z napędu stukanie-telepanie. Zdjąłem pokrywę. No i ewidentnie lata luźny pasek.

Jeszcze przetestuję coś innego. Bo miałem do nowych rolek założyć stary pasek. Ale tknęło mnie i zwiększyłem naciąg wywalając z wariatora podkładkę dystansową 1mm miedzy talerzem a tuleją (tunerzy dokładają tam grube podkładki aby skuter startował z "małego koła pasowego"). Teraz pasek jest wcześniej ściskany i najlepiej bo na wolnych obrotach nie telepie. Ale muszę iść z tym na drogę bo bez tej podkładki zmienia się charakterystyka startu i chcę zobaczyć jak...
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem