Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 19.12.2019, 20:05   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

U makronów jest tak że każdy zatrzymany do kontroli pojazd towarowy na zagranicznych numerach jest traktowany, jak przemytnik lub naginający prawo transportowe cwaniak. Z zasady kopie się ich z rozpędu żeby zabolało. Nasiliło się to od czasu kiedy faszystę salviniego wybrano ministrem spraw wewnętrznych. Krzyczącego publicznie “Włochy dla Włochów”, obecnie już go nie ma, ale nadal są spore naciski na mundurowych do takich działań a głównym celem jest eliminowanie zagranicznej konkurencji transportowej. Ich transport umiera i będzie jeszcze gorzej, dziennie po ich drogach jeździ kilkaset tys. ciężarówek i busów zagranicznych. A ich kierowcy siedzą na bezrobotnym, auta zabrał im komornik za niespłacone raty i sprzedał Polakom lub Rumunom. Szczególnie my Polacy jesteśmy przodownikami usług transportowych, jeździmy dla ich firm na terytorium ich kraju za niższe stawki niż oni. Taki przekaz jest w ich mediach
To tyle jeśli chodzi o teorię, natomiast w praktyce jest tak że w IT to Ty musisz uargumentować powód transportowania większej ilości np. motocykli. Jeśli są one zarejestrowane w Pl, masz ich dowody rejestracyjne i pisemne upoważnienie od każdego właściciela moto na transport i jest jasno określone że nie jest to przewóz zarobkowy. Twój zestaw nie przekracza 5500 kg z ogonem, masz na haku tyle co dmc przyczepy i ani kg wiecej, nic nie jest przeładowane i nie popełniłeś żadnego wykroczenia, to mogą Ci naskakać.
Ale jeśli nie jesteś w stanie tego udowodnić przy kontroli że taki jest status transportu, no to możesz mieć spory problem. Łącznie z zatrzymaniem pojazdu i mandatem przekraczającym 2 tysiaki euro.
Jeśli chodzi i Hiszpanie i Francję to takich problemów jak w IT nie napotkałem jeżdżąc raz w miesiącu do Barcelony przez 10 lat, jednak ostatni raz jechałem na tej trasie 3 lata temu i nie mam aktualnych info czy coś nie uległo zmianie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem