Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27.06.2008, 23:44   #19
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,355
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 33 min 0
Domyślnie

Cwajdek, pewnie zaraz wywołam awanturkę ale na bridgestonach z przodu zrobiłem 29 tyskm i zrobiłbym jeszcze tysiąc spokojnie gdyby nie wypad do Montenegro.
Kupiłem je z Afryką (nowe po 100km), nigdy mnie nie zawiodły a bywała klamka ściśnięta do oporu, na śliskiej też sobie dawały redę bardzo dobrze.
Winkle przewidywalne nigdy nie miałem na nich uślizgu.
Owszem mają niby leciutki kostkowy bieżnik ma ale na błocko raczej się nie nadają ale na jakiś tam suchy teren może być.
Obecnie mam z przodu kolejne bridgestony prawie takie same jak poprzednie.
Teraz słówko o starości , może i jest słuszną filozofią że opona nowsza lepiej chodzi...czemu nie, ale byłbym ostrożny z wypowiedziami że jakoby np 5 letnia to już złom.
Jeśli była dobrze przechowywana a jeszcze lepiej jeżdżona to nie traktował bym jej jako bezwartościowa.
Przykład , AT kupiłem z już dobrze zjeżdżoną Metzeler Enduro 4 jak mi się skończyła to się doczytałem że miała blisko 10 lat, i wiecie co? działała.
Dlatego ponownie znalazłem enduro 4 w bardzo dobrym stanie z jakimś nieokreślonym niewielkim przebiegiem, zrobiłem na niej blisko 20tyskm , i też nigdy mnie nie zawiodła
a dochodziłem na niej do końca jej możliwości praktycznych i fizycznych .
Teraz ciekawostka na wypad do Montenegro założyłem na tył touranca , niby ma dobre opinie a zdarzyło się że przy bardzo dużym pochyleniu na sucho lekko się uślizgnęła , pod kontrolą ale jednak.
Oczywiście mogło być wiele przyczyn że akurat w tym momencie , ale tak czy inaczej moje zaufanie do niej spadło ...owszem działa ale pozostaje nutka niepewności.
Nie jestem przeciwnikiem używek czy np 3,4,5 letnich jeśli są w dobrym stanie.
Ale gdybym miał nadmiar kaski to może wtedy miałbym gest i zaszalał na nowe.....a tak kupiłem gumę za 80zł i machnąłem blisko 20tyskm.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 22.02.2013 o 09:39
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem