Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06.10.2017, 20:59   #83
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 14 godz 35 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Fihu Zobacz post
Dlaczego t3 to chore koszty? Voytas, dodam, że pewnie masz racje bo siedzisz w tym dłużęj niż ja i zapewne głębiej ale uświadom mnie prosze dlaczego? I nie mówie tutaj o ogarnięciu kanciaka aby był jak wszystkie wyprawówki z filmików z wszystkimi możliwymi wieszakami i gadżetami, dach z westy, ori mebelki do środka itp, bez ogarniania wizualnie. Sama mechanika, bo to się liczy.

Gama silników dość szeroka, od 1.6d, 1.6td, 1.9d, 1.9td, tdi, 2.0 z grupy vw chociażby agg (wolnossące, zawsze można zastosować doładowanie), skrzynie jak nie ori to z passata, w UK o ile pamiętam wrzucają jakieś fordowskie jednostki ... . Chyba że mówisz o syncro (4x4), wtedy faktycznie koszty rosną, ale i w 2wd ludzie sporo po Afryce i Azji jeżdżą. Domyślam się, że wymaga to cierpliwości ale w końcu jesteśmy na forum afrykańskim ...
Mam plan u siebie dołożyć blokadę ... sam to robiłeś czy komuś zlecałeś?

Chyba musimy pogadać
Mówimy o wyprawie a nie o turlaniu się po PL, poza tym dłuuuga dojazdówka - ma być szybko i wygodnie,
blokada - tygrys albo dregu innemu nie dałbym, na początek załóż z tyłu ostrzejszą oponę ( ja mam na stałe grube zimówki na ośce)
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem