Wątek: Garaż
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.11.2012, 22:13   #7
Bonjour
 
Bonjour's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 302
Motocykl: RD07
Bonjour jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 5 godz 6 min 26 s
Domyślnie

Nie wiem czy masz, ale jeśli nie to gorąco polecam zacząć od poleżenia terakoty na posadce. Zdecydowanie łatwiej warsztat utrzymać w czystości.
Co do stołu warsztatowego to polecam jak najcięższy i cały stalowy. To podstawa jeśli chcesz pracować z imadłem. Najprościej i najtaniej jest zrobić taki stół z arkusza blachy stalowej 2000 x 1000mm, gr 5 lub 6 mm. Trzeba tylko znaleźć zakład gdzie maja prasę krawędziowa i gilotynę. W Białymstoku nie powinieneś mieć z tym problemu. Z blachy na gilotynie każesz sobie wyciąć 5 formatek. Największa na blat 1600x1000mm i cztery formatki 800x100 mm na nogi. Dużą formatkę każesz przegiąć na 90 stopni wzdłuż dłuższych boków po powiedzmy 50 - 60 mm. Od frontu stołu do dołu a od "ściany" do góry - śrubki nie będą Ci spierdzielać się za warsztat. Z czterech małych formatek karzesz cobie zrobić kątowniki 50x50mm. Spawasz to wszystko do kupy trochę kątownika zimno giętego żeby połączyć nogi na mniej więcej połowie ich wysokości. Możesz potem z tego zrobić półkę pod warsztatem. I masz Panie kolego porządny i tani warsztat. Ja mam takich już 4 w zakładzie. Nie ma nic tańszego i cięższego.
__________________

Bonjour jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem