Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25.04.2021, 17:00   #15
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 21 min 47 s
Domyślnie

Nie mam zamiaru wchodzić w polemikę czy rozkręcać g.burzy, ale bardzo dużo pojazdów ma problemy wieku dziecięcego. Kiedyś były to felgi, wały itp teraz jak widać jest elektronika, która wdziera się wszędzie. OK nie każdy musi to lubić ale już niedługo analogowe będzie można kupić tylko używki. Kiedyś był gaźnik, potem wtrysk, teraz wszystko sterowane elektronicznie. Ponadto kontrola trakcji, abs, imu itp... nie da się zamówić wersji bez, fajnie jest jak się da coś wyłączyć, ale na ogół to więcej kosztuje (no dobra mała tenerka nie ma kontroli ).

Ja osobiście bardzo lubię elektronikę, wyświetlacze, google/apple cary itp i w moto i w autach. Dlatego wziąłem CRF1100 a nie CT. Afra nie jest wyjątkiem albo raczej jest za giejesami czy multistradami. Nazwijcie mnie heretykiem ale osobiście nie lubię analogowych zegarów / desek rozdzielczych, podobają mi się z zewnątrz starsze motki i stare auta ale jak siądę za kierę to nie, nie chcę ich

Mam mieszane uczucia co do radarów w moto bo nie wiem czy chciałbym żeby motek sam hamował np w zakręcie hmmm... może się nie znam. Ale już w autach uważam automatyczne hamowanie w sytuacji awaryjnej za coś super. Przynajmniej raz uniknąłem dzięki temu wypadku. U mnie w robocie jest ponad 100 służbowych osobowek i po wprowadzeniu obowiązku zamawiania ich z takimi systemami praktycznie do zera spadły klasyczne najechania na tył poprzedzającego pojazdu. A przypomnę ze pierwsze wersje tych systemów działały bardzo kulawo.

Kończąc najpiękniejsze jest to że jesteśmy różni i mamy własne prawo wyboru
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem