Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 20.02.2019, 08:52   #5
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Jako, że w cięższym offie SIDI advenczery bardzo dostają w tyłek bo skóra na wierzchu, wew Gore-Tex postanowiłem kupić coś na offa.
Cel to też lepsza ochrona nóg.
Miałem identyczny dylemat jak Ty. Wybrałem Sidi Crossfire "zwykłe". Powody, dla których to zrobiłem (kolejność przypadkowa):
1. Cena. Zwykłe są tańsze.
2. Wygląd. Zwykłe mają blachę na czubie, a to wygląda PRO. Wersja SRS kojarzy mi się z Supermoto i nijak mi wizualnie nie pasuje do enduro i cross (aczkolwiek jak się przyjrzysz zawodnikom enduro i cross to wielu z nich używa wersji SRS).
3. Bieżnik podeszwy. Tak jak pisał Emek jakiś tam jest, nieco lepszy niż w SRS, ale w błocie i tak przyczepności zero. W porównaniu do Adventure można śmiało napisać, że go nie ma.
4. Metalowe okucie na nosku. Docenisz w kamienistym terenie lub w wąskich głębokich i twardych koleinach.

Jeśli chodzi o wymienną podeszwę to w wersji zwykłej też można ją wymieniać. Każdy szewc Ci to ogarnie. Dla mnie wymiana podeszwy to żadna zaleta, gdyż nie sądzę aby w czasie kilku sezonów amatorskiego używania zachodziła taka konieczność. A skoro już w temacie wymian podeszwy jesteśmy, to wielu pisze, że w wersji SRS jest to zaleta, a tak na prawdę sami nie wiedzą do czego ten system służy. W założeniu chodzi nie o wymianę podeszwy jak się zużyje, tylko o wymianę podeszwy na inny rodzaj bieżnika w zależności od warunków, w jakich nam przyjdzie jeździć. Jeśli dobrze kojarzę to są 3 rodzaje wymiennych podeszw różniących się agresywnością bieżnika. Jeśli chciałbyś zainwestować w pełny system do kosztu zakupu butów dolicz jeszcze koszt zakupu 2 wymiennych podeszw.

Po przesiadce z Adventure na Crossfire w wersji zwykłej będziesz miał wrażenie, że but jest płetwą. Tak, wersja zwykła jest szeroka w czubie. SRS na pewno jest węższa i łatwiej nią operować.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem