Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05.11.2019, 19:34   #37
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Lepiej żeby bardziej zużywała się zębatka niż wałek. Myślę, że twardość tych elementów odpowiednio dobrali.
ja myślę zupełnie przeciwnie, zębatka lipa połączenie było nasmarowane i takie zużycie po tym przebiegu to dramat. Nic bardziej nie niszczy wieloklinu jak nadmierny luz lub złe spasowanie elementów (niewłaściwe kąty powierzchni styku)

Zamawiam OEM i zobaczymy, poprzednio demontowana po przebiegu ok 35.000km nie miała takiego luzu a było sucho i rdza.

przy okazji szukania numeru zębatki trafiłem na coś niezwykle ciekawego, nie można wymienić samego łożyska wałka zdawczego!!! gdyż jest ono zespolone z samym wałkiem... żeby było jaśniej gdy padnie łożysko musimy zaopatrzyć się w cały wałek! to po uszczelniaczu z pierścieniem kolejna niespodzianka. Wałek trochę zdrożał obecnie 1450zł


i znowu zrobiło mi się smutno także mamy kumulację nie dość, że niewiele się nie zmieniło z wałkiem i zębatką to dostaliśmy trudno wymienny uszczelniacz oraz wałek z łożyskiem czyli "wałek na całej linii" pozostaje wiara w jakość i nadzieja, że będzie dobrze.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 05.11.2019 o 20:46
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem