Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04.04.2023, 21:50   #69
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 835
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 5 godz 43 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tygrys 74 Zobacz post
Kol next 22 jak masz dolara 10 lat to wszystko przed tobą ile za niego położyłeś że tak zachwalasz 8 -10 tys a przez 10 lat po stówce za miesiąc na bojlerze na prąd przez pół roku grzania wydalbys 6 tys montowałem solary ponad 16 lat temu i głównie na nowych domach kiedy były dotacje i zawsze robiłem schładzanie np w podłogę a mimo to jeden znajomy to olewał po 13 latach płukanie wymiana pompy i nowy glikol i już ponad tysiak po znajomości i bywałem na awariach wywołanych błędami montażowymi bo co to założyć solara np odpowietrznik automatyczny na dachu -brak prądu o 12 w słońcu i tęcza z glikolu nad dachem albo źle ustawiona godzina i zbyt niska temp schładzania wstecznego i gazowka grzała bojler a solar schladzal (nabilo gazu w uj) albo rwanie rur miedzianych (za dlugie odcinki bez kompensacji) i solary na dwie strony dachu gdzie wróble uzarly kabel od czujnika lub australijski solar (bez pompy-grawilacja) gdzie wyzut gorącej wody był do rynny i zamarzł i rozwaliło zawór bezpieczeństwa temperaturowy zalewając pokoje o kłopotach z uciekającym glikolem nie mówiąc no i pożar jednej kotłowni też był od transformatora od anody więc coś co jest tak awaryjne skomplikowane i drogie nie jest opłacalne wcale.
Wiesz co nie znam się więc mam kilka pytań
1. który producent sprzedaje system z zrzutem CWU - jak sobie wyobrażasz wyrzucenie co dwa dni 1m3 wody do scieków ?
2, proszę przykład transformatora od anody ?
3. jak wykonać kompensację na rurze karbowanej ?
Powtarzam raz jeszcze YT to gówno zacznijcie myśleć samemu
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem