Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.09.2021, 19:54   #5
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Haha
Akurat NAT 2016-2017 w wersji północnoamerykańskiej nie miała kierunkowskazów LED tylko tradycyjne żarówkowe. Jest sporo wątków na adv-rider i tu jak to ludzie chcą zmienić na LED.
Też mnie kiedyś zaczepił policjant, ale jak mu powiedziałem, że się nie znam i tak wyjechałem z salonu to machnął ręką. Ale to było w 2016 i wtedy było mało NAT.

A wracając do pytania - nie kojarzę takiego przepisu. Natomiast powinieneś mieć świadectwo homologacji (niezbędne przy rejestracji nowego pojazdu). Ja miałem do mojej NAT z 2016 takie „świadectwo zgodności WE” i tam jest jak byk napisane, że motocykl o takim VIN jest zgodny z typem z homologacji i nie wymaga dodatkowych badań itp/itd. W ew. dyskusji z diagnostą pozostaje udowodnić, że nie zmieniałeś fabrycznych kierunkowskazów. Jak nie masz ŚZWE to zapytaj o nie pierwszego właściciela.

Reakcje diagnostów biorą się chyba z tego, ze kiedyś stało w polskich przepisach, że światła pozycyjne muszą być białe (m.in.). Teraz CHYBA tak już nie jest.

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
To że w jakimś pojeździe fabryka coś homologowała nie oznacza że dany kraj to dopuszcza. Pojazdy są robione na różne rynki.

I dlatego kraje WE umówiły się, że będą wzajemnie honorować wzajemnie homologacje dokonane dla pozostałych krajów WE z uwzględnieniem lokalnych dodatkowych wymogów.
Dzięki temu m.in. od jakiegoś czasu rynek europejski dostaje nowe modele wcześniej niż np. USA/Australia. Producentowi łatwiej jest homologować moto np. w Hiszpanii i opisać, że jest też zgodne np. z polskim wymogiem posiadania odblasku na lewym półdupku dżinsów pasażera…
Ale tu się za bardzo zbliżamy do wątku o „gejropie” więc się powstrzymam od dalszych komentarzy 🙃

Ostatnio edytowane przez Novy : 12.09.2021 o 20:37 Powód: Połączenie postów
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem