Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14.03.2017, 18:15   #17
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 20 godz 6 min 35 s
Domyślnie

Strobus1 - podobno trzeba wybudować 3 domy aby mieszkać tak jak się wymarzyło , kurcze no ja chętnie bym jeszcze raz budował gdyby mnie było stać .
Budowę rozpocząłem w 2003 r , komórkowiec Solbet + 12 cm styropian (na tamte czasy bardzo modnie i prawie hi-tech)
Dom jest bardzo ciepły i nie wiem o co chodzi w stwierdzeniach że styropian to jak w termosie wilgoci czy pieczarek na ścianach brak. Rekuperatora u mnie nie ma , jest po prostu grawitacja . Spalam 4 tony ekogroszku na rok .
Napiszę Tobie co bym zrobił inaczej po paru latach mieszkania.

Żadnego betonu komórkowego - bo marnie izoluje akustycznie , bardzo marnie
(po kilku latach doczytałem o tym w jakiejś gazecie budowlanej , że to oczywista oczywistość ale było już ptakach)

Nie rezygnował bym z garażu ciepłego przy domu , chociaż zdaję sobie sprawę że drogo wychodzi m/kw takiego garażu (mam 400 m/kw pomieszczeń gospodarczych pod dachem i po kilku latach wydzieliłem sobie 90 m/kw powierzchni , ociepliłem i ogrzałem bo muszę mieć(i mój sąsiad) swój ciepły kąt . Nie lubię też wsiadać przez 3-4 miesiące w roku do lodówki w której łapy mi przymarzają do kierownicy)

Tylko dom parterowy jeśli działka pozwala (Doceniłem to jak se kulasy połamałem a i podobno z wiekiem to rozwiązanie się docenia .... ja jeszcze nie odczuwam

Okno balkonowe / tarasowe w kuchni + taras z zielenią koło kuchni ... tak tak , koło kuchni (Można mieć taras przed salonem ale używał będziesz tego przy kuchni )

Teraz trochę marzeń , dzisiaj wybudował bym sobie parterowy domek z trójwarstwowej ściany, np. keramzyt+wełna+na elewację "herbaciana" zwykła cegła + jakiś kamień na spodzie.
Do ogrzania pompa ciepła - wodna, 3-4 "studnie" + prąd z dachu (wiem że to jeszcze cholernie drogo wychodzi ale co mi tam marze sobie)

To co napisałem powyżej to jest najmojsza opinia z którą wolno się nie zgadzać ale nie wolno dyskutować
Nasz polski rynek budowlany jest ewenementem chyba na skalę światową , bo gdzie na świecie ludziska tak sami budują jak my.
I tu moim zdaniem dochodzi do zwariowania , do przesady , do przerostu formy nad treścią , do pogoni za jak najniższymi wskaznikami kurde...
Przecież zwyczajny nowy dom poprawnie wykonany i ocieplony (nieważne jednowarstwowy, dwu czy trzywarstwowy) z zwykłych dostępnych na dzień dzisiejszy materiałów (wcale nie najdroższych) będzie tak samo ciepły , suchy i wentylowany jak najbardziej hi-techowy dom, którego isntalacje wszystkorobiące kosztowały więcej niż straty wynikające z niedoskonałości zwykłego domu. Tak naprawdę to jest nie do policzenia . Jasnym jest dla mnie że zasobność portfela , wyobrażenia o własnym domu czy też zamiłowanie do nowinek technicznych u każdego z nas jest inne i to dobrze bo przynajmniej nie jest nudno ale moim skromnym zdanie poziom szaleństwa budowlanego w naszym kraju sięga zenitu

Zdrowia i powodzenia w realizacji
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem