Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07.10.2010, 23:53   #18
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
wlasnie nie jest zajebisty...
Po ostatnim czyszczeniu smary w wiekszosci zostaly rozpuszczone ale drobinki piasku pozostaly,..
Stad moj pomysl aby sciagnac lancuch i wymyc go w jakiejs nafcie na pelnym zanurzeniu.
Ale skoro sprawa nie jest taka latwa to pozostaje mi sposob zaproponowany przez Matjasa i Podosa...
spoko. największy burdel w łańcuchu robi ścierniwo ze zmielonej krzemionki /piachu/ i smaru które znajduje się między rolką a sworzniem.
wyczyść i przerzuć się ze srejów na smarowanie hipolem. choćbyś miał jak Ropucha wozić ze sobą buteleczkę po farbie do włosów jak wzmiankowany wyżej płaz to naprawdę działa znacznie lepiej niż jakiekolwiek smary i o wiele łatwiej jest doprowadzić łańcuch później do porządku.
wszystkie środki myjące oparte głównie na rozpuszczalnikach zrobią to co opisałeś - rozpuszczą olej/smary a piach i tak zostanie. dlatego jak będziesz mył to niezależnie od medium czyszczącego, jeśli łańcuch jest mocno brudny, musisz się nad tematem dosłownie pochylić...
dla pocieszenia powiem Ci, że jak kupiłem moją XRV to łańcuch miał ponoć 10kkm i był czarny jak smoła.
250ml nafty później okazało się, że to złoty DID.
żyje do tej pory ale sprayu u mnie nie widział.

to będzie prawdziwa praca u podstaw. wiesz... taka co ubogaca

matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem