Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01.03.2024, 12:23   #8
Rafał_RD
 
Rafał_RD's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2018
Miasto: KLI
Posty: 225
Motocykl: RD07, CRF1000
Rafał_RD jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 22 godz 42 min 24 s
Domyślnie

Miałem 2018 rok 2,0 diesel 170 km w manualu, zrobiłem nią przez 2 lata 140 tys. przez ten czas byłem ( oprócz przeglądów ) około 10 razy w serwisie, traciła moc, pojawiały się jakieś dziwne komunikaty dotyczące uszkodzenia sprzęgła, skrzyni itp. W serwisie chyba się na niej uczyli, bo do końca nie było wiadomo o co kaman.
Teraz mam ostatni wypust grudzień 2023, ten sam silnik tylko w automacie. Na dzisiaj ma zrobione 58 tys. Miała jedną awarię w pierwszy dzień zgasła na światłach ( start-stop) i ni hu nie chciała zapalić dopiero kilkukrotne zamykanie otwieranie, oraz przekleństwa i kopanie w koło chyba pomogło, bo zapaliła i jeździ do dzisiaj bez awarii.
Samochód na długie trasy, mocy ma wystarczająco, automat bardzo Ok. Mimo tego że mam ciężkiego buta i jej nie oszczędzam spalanie z ostatnich 10 tysięcy to 6,5 litra, więc bardzo ok.
Z trasy do Włoch wróciłem ze średnią 5,9.( jazda do 130/h max
Prędkość 200km/h ( na niemieckiej autostradzie) nie jest żadnym problemem i nie jest odczuwalna.
Generalnie nie jestem fanem opla i nigdy bym prywatnie nie kupił, ale poza tym pierwszym modelem, któremu nie wiadomo co było to naprawdę fajne i oszczędne auto.
Rafał_RD jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem