Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09.01.2019, 08:50   #15
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dzinks Zobacz post
Więc mam pytanie do żywic.
Jakie polecacie z jakich firm? Bo dużo tego, a ceny też. Garaż 19 m2
Ja użyłem tego: https://allegro.pl/oferta/zywica-epo...NWZkNmY4NmE%3D
Są różne wielkości opakowania. Dostępność w wielu kolorach - wybierasz z RAL.
Pierwszą warstwę malowałem wałkiem. Wyszło średnio, gdyż schnie to dłużej niż zapewnia producent. U mnie po 4 dniach nadal było lepkie i przez to na samym środku posadzki przykleił mi się wielgachny pająk. Dodatkowo malowałem przy niezbyt dobrym oświetleniu sztucznym + czołówka i wyszło nierówno. Drugą warstwę położę przy świetle dziennym robiąc normalną cieniuteńką wylewkę rozprowadzaną gracą.
Żywicę rzeczywiście trzeba wykorzystać do 20 minut po rozrobieniu. Wtedy ma dobrą lepkość i fajnie się rozpływa (jak woda). Po tym czasie zaczyna wyraźnie zwiększać lepkość (jak gęsty sok) i nakładanie staje się trudniejsze. Po ok 40-60 minutach ma to lekkość miodu i nakładać można szpachlą. Dlatego lepiej mieć wszystko obmyślane i przygotowane, gdyż jak już zaczniesz to nie ma czasu na korekty. Z tego powodu warto też np. zamiast opakowania 10l wziąć 2x5l.
Mi na garaż + kawałek podjazdu (łącznie ok 17m2) na pierwszą warstwę zeszło 10l, przy czym należy zaznaczyć, że ok 3m2 posadzki w kanale bardzo chłonne było i na sam ten kawałek zeszło coś 3-4l.
Tak jak pisałem wcześniej posadzki jeszcze nie testowałem.
Brat ma garaż zrobiony tą samą żywicą (2 warstwy rozprowadzane wałkiem) i jest OK.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem